Середній заробіток мобілізованого: якщо справляли ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Валентина БОРШОВСЬКА, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем і мереж Пенсійного фонду України
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 31
Працівника мобілізували у травні 2015 року. На середню «мобілізаційну» зарплату за травень 2015 року підприємство нарахувало ЄСВ «знизу» і «зверху». У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 на нього був сформований рядок з кодом категорії застрахованої особи «47». У червні 2015 року (після подання Звіту за формою № Д4 за травень 2015 року) було прийнято рішення отримати з бюджету компенсацію виплаченого середнього заробітку мобілізованому працівнику (подано відповідний Звіт до органу соцзахисту населення). У цьому ж місяці суми ЄСВ, які справлялися з такої виплати у травні, були відсторновані в бухобліку. Як таке сторнування відобразити у Звіті за формою № Д4?

Надміру нараховані/утримані суми ЄСВ із суми середньої зарплати мобілізованого працівника, яку отримуватимете з бюджету, показуєте у таблицях 1 і 6 Звіту за формою № Д4, сформованого за місяць, в якому ці суми були відсторновані.

У таблиці 1 Звіту за формою № Д4 суми, на які був зменшений ЄСВ, проставляєте у відповідних коригуючих рядках 7, 7.1, 7.3.

У рядку 7.4 зазначаєте суму середнього заробітку за травень 2015 року, яку ви вказали у Звіті на отримання компенсації. Крім того, слід заповнити рядок без номера «Зміст помилки». У ньому можна вказати: «Коригування бази справляння ЄСВ на суму компенсації виплат у розмірі середнього заробітку мобілізованих працівників за травень 2015 року».

Зверніть увагу: на суму надміру нарахованого/утриманого ЄСВ зменшиться загальна сума зобов’язань з ЄСВ, яка зазначається в рядку 8.

У таблиці 6 на працівника формуєте рядок на «виїмку» оподатковуваного травневого середнього заробітку, вказуючи:

у графі 9 — колишній код категорії застрахованої особи «47». Виправляти його на «48» не потрібно!

у графі 10 — код типу нарахувань «3»;

у графі 11 — місяць, за який нарахований заробіток (у цьому випадку — «05.2015»);

у графі 18 — суму середнього заробітку, на яку надміру нарахований ЄСВ за відповідний місяць;

у графах 20 і 21 — надміру утриману та нараховану суми ЄСВ відповідно.

Графи 15 (кількість календарних днів перебування у трудових відносинах) і 17 (загальна сума нарахованої заробітної плати) не заповнюєте.

Приклад. Працівник Шевченко Олег Петрович (податковий номер — 2912345678) був мобілізований з 05.05.15 р. Із середньої зарплати, що виплачувалася працівнику за період мобілізації у травні 2015 року, підприємство справляло ЄСВ і відображало у звітності з кодом категорії застрахованої особи «47». Ставка ЄСВ у частині нарахувань — 37,26 %.

У червні 2015 року підприємство подало до органу праці та соцзахисту населення Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівнику за травень 2015 року. У цьому самому місяці підприємство провело коригування надміру нарахованого/утриманого ЄСВ із середньої зарплати.

Сума середнього заробітку за період мобілізації:

- у травні — 3600,00 грн. (ЄСВ/нарахування — 1341,36 грн.,
ЄСВ/утримання — 129,60 грн.);

- у червні — 4000,00 грн. (ЄСВ не справлявся).

Приклад заповнення таблиці 6 Звіту за формою № Д4 наведений на с. 47.

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити