Бухгалтерський тиждень, серпень, 2015/№ 31

 • Електронне адміністрування ПДВ: черговий етап удосконалення Закон України від 16.07.15 р. № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість»
 • Податок на прибуток + аванси: один код бюджетної класифікації Наказ Мінфіну України від 20.07.15 р. № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації»
 • Нотаріус не подав ф. № 1ДФ: немає податкового агента — немає штрафу Наказ ДФСУ від 17.07.15 р. № 507 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо подання до контролюючого органу фізичними особами, які здійснюють приватну нотаріальну діяльність, інформації про посвідчені договори продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна...»
 • Трансфертне ціноутворення: як «велетні» погоджують ціни Постанова КМУ від 17.07.15 р. № 504 «Про затвердження Порядку попереднього узгодження цін у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення»
 • Новий бланк ліцензії: «під стать» новому Закону Наказ Мінекономрозвитку України, Держрегуляторної служби України від 14.07.15 р. № 781/38 «Про затвердження форми та змісту ліцензії»
 • «Лікарська» ПДВ-пільга для АТО: працює тільки після «дозволу» Кабміну Лист ДФСУ від 09.07.15 р. № 24879/7/99-99-19-03-02-17
 • Рентна плата у II кварталі: форми звітності все ще старі Лист ДФСУ від 21.07.15 р. № 26476/7/99-99-15-04-01-17
 • Готівка з каси за відомістю: для непрацівників теж можна Лист НБУ від 15.04.15 р. № 50-01015/25117
 • Мобілізація → контракт: зберігаємо середній заробіток правильно Лист Мінсоцполітики України від 26.05.15 р. № 612/13/84-15
 • Калейдоскоп документів
 • КАЛЕНДАР тижня
 • Заповнюємо ПДВ-декларацію: особливості II кварталу Перший звітний період для квартальних ПДВ-платників пройшов досить сумбурно. Нова форма ПДВ-декларації, нові правила роботи в СЕА, невідомість при відображенні ПДВ-операцій січня 2015 року. Другий звітний період видався стабільнішим. СЕА поступово набрала свої оберти, добіг кінця тестовий період. Але без перехідних моментів у квартальній звітності все-таки і цього разу не обійтися. На що саме слід звернути увагу, ми зараз і з’ясуємо.
 • «Прибуткова» декларація за I півріччя 2015 року Здавалося б, зовсім недавно ми з вами розбиралися в тому, чи треба подавати у 2015 році «прибуткову» декларацію за I квартал. І от уже настав час відзвітувати за I півріччя. З цим «квартальним» питанням зіткнулося небагато платників податку ― неплатники щомісячних авансів. Але й для них є неприємний момент: діюча форма декларації не відповідає новим бухгалтерським правилам обліку податку на прибуток. Як діяти ― читайте в нашій статті.
 • Працівник при звільненні не повернув спецодяг: якими будуть податкові наслідки? Навряд чи сьогодні є потреба нагадувати про те, що роботодавець у певних випадках зобов’язаний забезпечити працівників спецодягом, а працівники повинні його повернути у разі звільнення. Але на практиці іноді виходить так, що працівник, звільняючись, не може повернути спецодяг з тієї причини, що він уже зносився, хоча нормативний строк його використання ще не закінчився. Які податкові наслідки такої ситуації? Давайте розбиратися.
 • Паливо за талонами: проблеми АЗС Бензин ваш — ідеї наші! І. Ільф, Є. Петров. «Золоте теля» Більшість підприємств, які використовують власний чи орендований автотранспорт, віддають перевагу безготівковим варіантам придбання палива. Найпоширеніший варіант — відпуск передоплаченого за безготівковим розрахунком палива за талонами. Як правило, АЗС не мають окремих резервуарів для відпуску палива тільки за талонами, тому в них «поталонне» паливо потрапляє до баків клієнтам через ті ж «пістолети», що й оплачене тут же готівкою або банківською карткою. При цьому паливороздавальна колонка пов’язана зі спеціалізованим РРО… Ціни стрибають, «роздрібний» акциз біснується… Давайте розбиратися з цими проблемами.
 • Відпрацьовані мастила (оливи) на підприємстві: правила використання та утилізації У кожного підприємства, яке використовує у своїй діяльності автотранспортні засоби, завжди утворюються відпрацьовані мастила (оливи). Тому перед ними зазвичай постає запитання: що робити з таким відпрацьованим мастилом? Відповідь на це запитання читайте далі.
 • «Покатеньки» на автомобілі працівника: як краще оформити? Ситуація, коли підприємство користується автомобілем працівника, трапляється доволі часто. Зрозуміло, що просто так віддавати свого «сталевого коня» у трудове рабство мало хто захоче (особливо зараз!). Тому безкоштовний варіант передання авто в позику відкидаємо одразу. А от що обрати: оренду чи компенсацію зносу автівки працівнику, зараз з’ясуємо. Тим більше, що саме такі запитання надходять від наших читачів. Отже…
 • Покупець повернув товар: чи буде ПДФО при поверненні грошей Купив товар — повернув товар. У сучасному світі такими діями нікого не здивуєш, особливо податкових агентів. Останні знають: виплачуєш кошти фізособі — будь готовий до ПДФО та ВЗ. Чи завжди так буде? І в який спосіб покупцю повернуть гроші? Як ідуть справи під час повернення в роздробі, ви дізнаєтеся з цієї статті.
 • Працівник помер: що робити з трудовою книжкою та зарплатою Наш працівник помер 16.06.2015 р. (згідно зі свідоцтвом про смерть). Кому ми повинні передати його трудову книжку та невиплачену зарплату? (м. Черкаси)
 • Останні розрахунки з «солдатом підприємства»: нюанси заповнення ф. № 1ДФ Мобілізований працівник підприємства безвісно зник у липні 2014 року. З того часу йому не нараховують компенсацію середнього заробітку. У травні 2015 року з’ясовано, що він загинув (дата смерті — 04.07.14 р., свідоцтво про смерть видано 13.05.15 р.). Відповідний наказ по підприємству складено 31.07.15 р. Як заповнити ф. № 1ДФ, якщо в червні йому було нараховано компенсацію за невикористану відпустку? (м. Маріуполь)
 • Коли виникає право на податковий кредит, якщо акт підписано в наступному місяці Постачальник своєчасно зареєстрував у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну (ПН), яка була складена у квітні за першою подією — надання послуг. Акти на виконані роботи ми отримали від контрагента лише у травні (через пошту). Оплату таких послуг на дату отримання цих документів не здійснювали. Акт ми підписали при надходженні (у травні), відповідно, у травні включили ПДВ до податкового кредиту. Однак податківці вважають, що відобразити цю операцію ми мали б у квітні (у період складання акта і ПН), а тому вимагають уточнити дані декларацій за квітень та травень. Чи правомірні вимоги податківців? (м. Одеса)
 • Середній заробіток мобілізованого: якщо справляли ЄСВ Працівника мобілізували у травні 2015 року. На середню «мобілізаційну» зарплату за травень 2015 року підприємство нарахувало ЄСВ «знизу» і «зверху». У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 на нього був сформований рядок з кодом категорії застрахованої особи «47». У червні 2015 року (після подання Звіту за формою № Д4 за травень 2015 року) було прийнято рішення отримати з бюджету компенсацію виплаченого середнього заробітку мобілізованому працівнику (подано відповідний Звіт до органу соцзахисту населення). У цьому ж місяці суми ЄСВ, які справлялися з такої виплати у травні, були відсторновані в бухобліку. Як таке сторнування відобразити у Звіті за формою № Д4?
 • Помилки у додатковій базі ЄСВ за січень — квітень У січні 2015 року підприємство помилково не виконало вимогу щодо сплати ЄСВ з МЗП* стосовно основного працівника. У березні та квітні 2015 року помилково був сплачений ЄСВ виходячи з розміру МЗП щодо працівників, які були звільнені, при цьому вони не відпрацювали повний місяць. Донарахування ЄСВ за січень і сторнування за березень і квітень 2015 року проведені в липні. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?
Перейти до номеру
 • № 34-35
 • № 33
 • № 32
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить