(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2015/№ 32

Податкова накладна на експорт: який курс обрати і чим загрожує помилка

Який курс потрібно зазначати при складанні податкової накладної (ПН) на експорт товарів? Чи можуть податківці через неправильне визначення курсу валюти анулювати нульову ставку?

Згідно з  п. 391.1 ПКУ для цілей визначення ПЗ щодо сплати митних платежів (тобто і для складання експортної ПН) застосовується офіційний курс до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації (далі — МД).

Тобто базу обкладення ПДВ ви повинні перерахувати в гривні виходячи з курсу НБУ, що діяв на 0 годин доби дати виникнення ПЗ. Як ми з’ясували вище, це буде дата оформлення МД.

Таким чином, на момент складання МД ви робите розрахунок гривневого еквівалента, використовуючи курс НБУ, що діє на початок такого дня. І саме цю суму (за курсом, зазначеним у МД) ви пізніше зазначите в ПДВ-декларації, до якої додасте оформлену МД.

Зверніть увагу: якщо ви помилитеся при заповненні експортної ПН і впишете неправильний курс НБУ до іноземної валюти на дату оформлення експортної декларації, така помилка не призведе до анулювання нульової ставки за цією операцією. Причина проста — чинними нормами ПКУ не передбачена можливість такого анулювання (як і неможливо відмовитися від застосування такої ставки).

Максимальне покарання, яке вам може загрожувати, — притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб компанії відповідно до п. 1631 КпАП за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 85 до 170 грн. (за повторне порушення протягом року — від 170 до 255 грн.).

Якщо ви помітили помилку раніше контролерів, виправте її за допомогою розрахунку коригування до ПН. Нагадаємо: з 01.01.15 р. його можна складати і у разі виправлення помилок, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг ( п. 192.1 ПКУ).

експорт, податкова накладна, помилки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті