(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2015/№ 33

«Неприбуткові» новини: скасування авансів для збиткових платників ПНП і не тільки

Закон України від 17.07.15 р. № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій»

Закон, що коментується, не лише додав низку позитивних моментів у життя неприбуткових організацій, а й зробив величезний подарунок усім платникам податку на прибуток (ПНП).

Аванси та збитки не сумісні. Якщо платник ПНП за підсумками І кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного року не отримає прибутку або отримає збиток, він зможе подати податкову декларацію та фінзвітність за підсумками такого періоду і не сплачувати прибуткові аванси. Звільнення почне діяти залежно від того, коли отримано збитки:

за підсумками І кварталу — з червня звітного року по травень наступного року;

за півріччя — з вересня звітного року по травень наступного року;

за три квартали — з грудня звітного року по травень наступного року.

Дарунки для неприбуткових.

1. Новий «неприбутковий» орієнтир — п. 133.4 ПКУ. Ця норма розширила перелік неприбуткових організацій. Так, крім уже відомих вам бюджетних і громадських організацій, політичних партій тощо (цей список раніше був прописаний в  п.п. 133.1.1 ПКУ), особливий статус отримають дачні, садові та гаражні кооперативи (товариства), профспілки, їх об’єднання та інші юрособи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4 ПКУ.

Однак нові неприбутківці повинні одночасно виконати 4 важливих умови. Серед них є і вимоги про заборону розподілу отриманих доходів (прибутку) серед засновників і необхідності передачі активів або зарахування їх в доход бюджету у разі припинення юрособи. Але головною умовою залишається внесення неприбуткової організації в Реєстр неприбуткових установ і організацій (далі — Реєстр).

Важливо! Кабмін повинен затвердити новий порядок ведення Реєстру. До того моменту, доки це відбудеться, діє «старе» Положення про Реєстр неприбуткових установ і організацій, затверджене наказом МФУ № 37 від 24.01.13 р.

Неприбутківцям, унесеним до «старого» Реєстру, хвилюватися не варто. Їх не виключать до 01.01.17 р., навіть якщо такі організації не виконають вимоги п. 133.4 ПКУ. Проте якщо вони хочуть залишатися в цьому статусі і після зазначеної дати, їм бажано потурбуватися про внесення змін до установчих документів.

2. «Своя» звітність.Тепер це звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Форму цього звіту ще має розробити МФУ. Але строки для його подання вже відомі — це строки, які передбачені для подання декларації з ПНП.

3. Звільнення від авансів. Те, що неприбуткові організації звільнені від сплати авансових внесків з ПНП, вже давно не новина ( п. 57.1 ПКУ). На новоявлених неприбутківців це теж поширюється.

4. Відповідальність. А от організаціям-порушникам прийдеться не солодко. У разі відходу від вимог п. 133.4 ПКУ вони зобов’язані:

• подати в строк, визначений для місячного звітного періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено порушення;

• зазначити в ньому суму самостійно нарахованого ПЗ з ПНП.

До речі, таку організацію податківці відразу виключать з Реєстру.

Далі більше:

• з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому здійснено порушення, до 31 грудня звітного року їй доведеться щокварталу подавати фінзвітність та ПНП-декларації, а також сплачувати ПНП у квартальні строки;

• і тільки з наступного звітного року така неприбуткова організація зможе подавати звітність та сплачувати ПНП у загальному порядку.

Але це ще не все. Усі подробиці про зміни, внесені до ПКУ Законом, що коментується, читайте в нашому наступному номері.

Увага! Закон набув чинності 13.08.15 р. (опубліковано в газеті «Голос України», 2015, № 147).

збитки, неприбуткові організації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.