Інформація з реєстрів землі, нерухомості та транспорту стає більш відкритою

В обраному У обране
Друк
Верховна Рада України, Жиленко Катерина, Біляєва Олена, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 33
Закон України від 14.07.15 р. № 597-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції»

Завдяки Закону, що коментується, інформація про транспортні засоби та їх власників, що міститься в Єдиному держреєстрі (його держателем є ДАІ), стане відкритою та загальнодоступною. Звичайні фізичні та юридичні особи зможуть отримувати відомості з Єдиного держреєстру шляхом пошуку за суб’єктом (власником транспортного засобу) за умови ідентифікації таких осіб (ст. 341 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.93 р. № 3353-XII).

Також розширено доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно. Тепер інформацію з цього реєстру можна буде отримати не тільки за об’єктом нерухомого майна, а й за суб’єктом речового права на нерухомість (тобто за власником нерухомості). В електронній формі відомості надає Мін’юст, а в паперовій — держреєстратори та нотаріуси (ч. 2 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.04 р. № 1952-IV).

Крім того, надано вільний доступ до Державного земельного кадастру. До речі, перелік відомостей з нього, що оприлюднюються на веб-сайті Держземагентства, доповнено відомостями про власників (користувачів) землі та іншими відомостями, передбаченими ст. 15 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.11 р. № 3613-VI.

Якщо при отриманні інформації з одного з вищезгаданих реєстрів заявник подасть про себе недостовірні відомості, йому загрожуватиме адмінштраф у розмірі від 17 до 51 грн., а за повторне протягом року порушення — від 51 до 102 грн. (ст. 18847 КпАП).

Закон діятиме з 06.10.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити