Донараховуємо декретні, коригуємо додаткову базу: таблиці 1 і 6

В обраному У обране
Друк
Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем і мереж Пенсійного фонду України
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 33
Працівниця у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 30.01.15 р. по 04.06.15 р. включно. У бухобліку нарахували правильну суму допомоги по вагітності та пологах, розраховану виходячи з середньоденної зарплати 150 грн. (загальна сума — 18900 грн.). А до бази справляння ЄСВ помилково включили суму 17640 грн., розраховану виходячи з середньоденної зарплати 140 грн. Її ж відобразили у Звіті з ЄСВ. Крім того, оскільки щодо працівниці база справляння ЄСВ у червні (140,00 грн. х 4 к. дн. = 560,00 грн.) була нижча мінзарплати (1218,00 грн.), підприємство визначило додаткову базу справляння ЄСВ і з неї сплатило ЄСВ. Помилку виявлено в серпні 2015 року. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?

У таблиці 1 Звіту за формою № Д4, сформованого за місяць, в якому виявлено помилку, суму допомоги по вагітності та пологах, донараховану працівниці виходячи з правильної середньої зарплати, відображають у ряд. 6.4. Суми ЄСВ з донарахованої допомоги проставляєте у відповідних коригувальних ряд. 6, 6.1.8, 6.3.5. Також потрібно заповнити рядок без номера «Зміст помилки». У ньому можна зазначити «Донарахування допомоги по вагітності та пологах за період з 30.01.15 р. по 04.06.15 р.».

Суму, на яку потрібно зменшити додаткову базу, відображаєте в ряд. 7.4. При цьому в рядку «Зміст помилки» зазначаєте «Коригування додаткової бази нарахування ЄСВ за червень 2015 року у зв’язку з донарахуванням суми допомоги по вагітності та пологах». Суму ЄСВ, надмірно нарахованого на додаткову базу за червень, зазначають у ряд. 7.1.8.

У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за серпень потрібно:

• відобразити суму донарахованої допомоги по вагітності та пологах з кодом категорії застрахованої особи (гр. 9) — «42» і кодом типу нарахувань (гр. 10) «2». Кількість заповнюваних рядків відповідатиме кількості місяців, на які припадає відпустка по вагітності та пологах. У цій ситуації — це 6 рядків (січень — червень). Причому суми ЄСВ у частині нарахувань на суми допомоги, що припадає на звітні місяці з січня по квітень 2015 року, відображаємо тільки в таблиці 1 у загальній сумі донарахованого ЄСВ у частині нарахувань на суму декретних;

• відкоригувати додаткову базу нарахування ЄСВ за червень. Для цього заповнюють окремий рядок за такою працівницею, де у гр. 9 також зазначають код категорії застрахованої особи — «42». Оскільки помилку виявили самостійно і зменшуєте ЄСВ, то у гр. 10 необхідно зазначити код типу нарахувань «3». Суму, на яку необхідно зменшити раніше відображену додаткову базу нарахування ЄСВ, відображаєте у гр. 19 без знака «мінус». У гр. 21 проставляєте суму ЄСВ, на яку необхідно відкоригувати внесок, нарахований у червні на додаткову базу.

Підсумкові значення таблиці 6 у такому разі не збігатимуться з даними таблиці 1, тому заповнити таблицю 1 потрібно вручну.

Приклад заповнення таблиці 6 представимо на рисунку (нижче).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити