75 % валюти, що надійшла з Криму, обов’язково продадуть на міжбанку

В обраному У обране
Друк
Національний банк України, Жиленко Катерина, Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 34-35
Лист НБУ від 03.08.15 р. № 40-02015/54281

АР Крим є невід’ємною складовою України. Це положення закріплене в  ст. 134 Конституції України. Але у 2014 році Крим зазнав окупації, і територіальну цілісність нашої держави було порушено. Як наслідок, з’явився Закон № 1636*, який визначив особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території.

* Закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території» від 12.08.14 р. № 1636-VII.

Зокрема, п. 9.1 цього Закону наділив Нацбанк повноваженнями визначати особливості режиму платежів (переказів) з території ВЕЗ «Крим» на материкову територію України і навпаки.

Пунктом 2 постанови Правління НБУ від 03.11.14 р. № 699 передбачено, що зазначені перекази (платежі) здійснюються в порядку, визначеному для операцій з переказу грошей за межі України/в Україну. Це означає, що для таких операцій діє вимога п. 2 постанови Правління НБУ від 03.06.15 р. № 354 в частині обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України 75 % надходжень в інвалюті з-за кордону на користь юросіб та ФОП.

Виняток зроблено для інвалютних надходжень на користь суб’єктів Криму ( п. 9.4 Закону № 1636). Для надходжень в інвалюті на користь материкових резидентів від суб’єктів Криму аналогічних винятків немає.

Тому, хоч як це сумно звучить, надходження в інвалюті з-за меж материкової території України на користь резидентів від суб’єктів Криму підлягають обов’язковому продажу на міжбанку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд