Податкової накладної немає в ЄРПН: чи буде адмінштраф?

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2015/№ 49
Лист ДФСУ від 20.11.15 р. № 24784/6/99-99-10-03-02-15

Платника ПДВ хоч серед ночі розбуди, то він скаже, що податкові накладні (ПН) і розрахунки коригування (РК) слід реєструвати в Єдиному реєстру податкових накладних (ЄРПН) не пізніше 15 календарних днів, наступних за днем складання ПН/РК ( абз. 11 п. 201.1 ПКУ).

За порушення цього правила загрожують штрафи за ст. 1201.1 ПКУ. Важливий нюанс: штраф накладається на платника ПДВ, на якого ст. 192 і 201 ПКУ покладено обов’язок реєстрації*, і тільки за ті ПН, які потрібно видавати покупцю — платнику ПДВ. Виходить, що за нереєстрацію ПН, складених на постачання неплатникам ПДВ, такий штраф не загрожує, тому їх можна не включати до ЄРПН?

* Про правила реєстрації РК в ЄРПН ви можете довідатися у «БТ», 2015, № 45, с. 23.

Обережно! Здебільшого контролери не обмежуються накладенням штрафів тільки за профільними законами (ПКУ), а ще звертаються за допомогою до КпАП. Так і в цій ситуації: податківці загрожують покарати ще й за ст. 1631 КпАП за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку в розмірі від 85 до 170 грн., а за повторне протягом року порушення, якщо особу вже було покарано, — від 170 до 255 грн. Про це вони говорять у консультації з категорії 101.31 ЗІР ДФСУ.

Хороша новина! У листі, що коментується, податківці послабили хватку. На їх думку, якщо ПН не зареєстрували в ЄРПН, але при цьому відобразили суму ПДВ за такою ПН у декларації звітного періоду, то адмінштрафу не буде. Таким чином, порушення строку реєстрації ПН в ЄРПН не буде порушенням порядку ведення податкового обліку. Однак, на жаль, цей лист — індульгенція тільки для його одержувача. А для решти платників податків все ще існує ризик накладення адмінштрафу. Тому безпечніше усі ПН реєструвати в ЄРПН своєчасно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити