(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
26/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 49

Витрати ФОП-загальносистемника, зарплатні картки та ПДФО

Запитання

Суть відповіді податківців / наша позиція

Витрати підприємця-загальносистемника (категорія 104.05 ЗІР ДФСУ)

Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування придбані малоцінні необоротні матеріальні активи (канцелярське приладдя тощо)?

ФОП на загальній системі оподаткування (ЗС) має право віднести до витрат звітного року, безпосередньо пов’язаних з отриманням товарів (робіт, послуг), придбані малоцінні необоротні матеріальні активи (канцелярське приладдя тощо)

Для малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА) податківці проявили лібералізм, який не є допустимим щодо основних засобів і нематеріальних активів. При цьому тут податківці згадали свій універсальний аргумент: ФОП не ведуть бухоблік. Але чомусь ним не скористалися. Очевидно, їх логіка така: оскільки щодо МНМА для податкових цілей не встановлені мінімальні строки експлуатації ( п.п. 138.3.3 ПКУ), то відповідним витратам у ФОП — «зелене світло» через п.п. 177.4.1 ПКУ. Їх розглядають як допоміжні матеріали. При цьому об’єктом витрат, з яким пов’язані ці витрати, буде реалізована за звітний період продукція (товари)

Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування витрати, які виникли внаслідок природного убутку?

Витрати, які виникли внаслідок природного убутку, не включаються до складу витрат ФОП на ЗС

А ось тут уже усі знайомі аргументи податківців склалися в логічний ланцюжок і призвели до висновку про те, що витратам у сумі природного убутку місця немає. А все тому що зазначених витрат немає в  п. 177.4 ПКУ та підприємці не ведуть бухоблік

Чи може ФОП на загальній системі оподаткування використовувати банківську виписку з особового рахунка клієнта банку як документ, що підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування?

ФОП на ЗС може використовувати виписку з особового рахунка клієнта банку як документ, що підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування (РКО), за умови зазначення в ній інформації про надання банком таких послуг, сум операцій та заповнення обов’язкових реквізитів

Згідно з  п. 177.2 ПКУ при визначенні об’єкта оподаткування можна врахувати тільки документально підтверджені витрати. Стосовно витрат на РКО цілком можна використати виписку з рахунка як документ, що підтверджує такі витрати. Головне, щоб у такій виписці були зазначені всі реквізити первинного документа

Зарплатні картки та ПДФО (категорія 103.02 ЗІР ДФСУ)

Чи відноситься до додаткового блага працівників сплата роботодавцем ідентифікаційних (персоніфікованих) послуг банку за виготовлення пластикових карток для виплати заробітної плати працівнику?

Банк, який випускає платіжні картки, як правило, отримує плату за їх випуск та обслуговування. Якщо за умовами договору такі витрати бере на себе підприємство- роботодавець, то виникає питання про обкладення ПДФО. Якщо умовами трудового договору передбачено надання працівнику в безоплатне користування платіжної картки, то у підприємства відсутні правові підстави для оподаткування послуг банку за виготовлення та обслуговування платіжних карток для виплати зарплати. Якщо умовами трудового договору не передбачено надання працівникам платіжних карток у безоплатне користування, то плата за обслуговування та випуск платіжних карток буде додатковим благом такого працівника з обкладенням ПДФО

Сьогодні більшість роботодавців видають зарплату працівникам на пластикові банківські картки. Оформлення таких карток є платним, і, як правило, оплачує послуги банку з їх виготовлення та обслуговування роботодавець, а працівнику картка дістається безкоштовно. Тут виникає питання про обкладення ПДФО вартості безкоштовно отриманого працівником «добра» як додаткового блага. «Лакмусовий папірець» для того, щоб дізнатися, потрібно включати вартість платіжної картки до оподатковуваного доходу чи ні, — наявність у трудовому договорі положення про те, що картка видається працівнику у безоплатне користування. Невисока ціна для того, щоб не морочитися з ПДФО. Але якщо працівників сотня-друга, а трудові договори вже укладені, то вносити таке доповнення до кожного трудового договору досить проблематично. Вважаємо, можна обмежитися нормою в колективному договорі або в положенні про виплату зарплати

 

загальносистемник, ФОП, витрати, ПДФО, зарплатні картки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті