(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 50

ДФСУ роз’яснює

Номер і тема листа

Позиція ДФСУ/наш коментар

Перевірки

Лист ДФСУ від 24.11.15 р. № 43393/7/99-99-22-04-02-17

«Щодо організації документальних перевірок»

При оформленні акта (довідки) перевірки у вступній частині акта доцільно зазначати П. І. Б. та посади осіб, якими проводилась перевірка, із наведенням окремо термінів перебування на різних посадах у період проведення такої перевірки, наприклад: «головний державний ревізор — інспектор підрозділу податкового аудиту ДПІ у Голосіївському районі м. Києва — з ___.___.____ по ___.___.____, головний державний ревізор — інспектор підрозділу податкового та митного аудиту ГУ ДФС у м. Києві — з ___.____.____ по ___.___.____», а в даних щодо осіб, якими підписується акт перевірки, зазначати посаду та П. І. Б. посадової особи на дату його підписання.

Аналогічно наводяться дані щодо посадових осіб, які проводили перевірку, щодо яких виникла необхідність заміни на інших (у зв’язку із звільненням, перебуванням у відпустці, на лікарняному тощо). Такі акти (довідки) підписуються посадовими особами, які завершували перевірку та складали акт такої перевірки, але у вступній частині обов’язково наводяться дані та терміни проведення перевірки всіх посадових осіб, які брали участь у її здійсненні

ПДВ

Лист ДФСУ від 23.11.15 р. № 24875/6/99-99-19-03-02-1 «Щодо необхідності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної до 01.02.2015, на суму ПДВ, що не перевищувала 10 тис. грн., та не підлягала реєстрації в ЄРПН, за умови, що сума ПДВ після проведення коригування не досягає обсягу 10 тис. грн.»

Якщо платник податку після 01.07.15 р. складає розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), в якій сума ПДВ не перевищувала 10 тис. грн. та яка на дату її складення не підлягала реєстрації в ЄРПН, і після проведення такого коригування сума ПДВ не досягає обсягу 10 тис. грн., то такі РК та ПН підлягають реєстрації в ЄРПН

Навіть якщо ПН складена до 01.02.15 р. на суму ПДВ менше 10 тис. грн. (такі ПН у той час не потрібно було реєструвати в ЄРПН), то, коригуючи її після 01.07.15 р., треба зареєструвати і ПН, і РК до неї. Про це прямо зазначено в п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246. Для цього постачальник повинен протягом доби зареєструвати ПН та РК

Лист ДФСУ від 23.11.15 р. № 24943/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо збільшення суми, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування <…>»

З 03.08.15 р. формула, визначена п. 2001.3 ПКУ, яка визначає реєстраційну суму, «обнулилась», за винятком окремих складових.

Відповідно до п. 34 підрозд. 2 розд. XX ПКУ після «обнулення» показників формули реєстраційна сума збільшується на суму від’ємного значення, що задекларована платником податків виключно у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року, та не перераховується надалі у зв’язку з уточненням показників звітності

Лист ДФСУ від 24.11.15 р. № 24986/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо порядку застосування контролюючими органами штрафних санкцій за порушення граничних термінів <…> реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних ЄРПН»

Штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації РК в ЄРПН застосовуються контролюючими органами в порядку та розмірах, передбачених ПКУ, до особи, на яку покладено обов’язок щодо такої реєстрації, та незалежно від причин, які призвели до порушення термінів

Не зареєстрували своєчасно РК в ЄРПН? Жодних поблажок не буде. Штрафи накладатимуть (наведені у  ст. 1201 ПКУ) на особу, яка повинна була зареєструвати РК. Однак порядку застосування таких штрафів поки що немає.

Про те, хто, як та коли повинен реєструвати РК, ви можете прочитати у «БТ», 2015, № 42, с. 3.

ДФСУ, роз’яснення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті