(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 52

ДФСУ роз’яснює

Номер і тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

ПДВ

Лист ДФСУ від 27.11.15 р. № 25294/6/99-99-19-03-02-15 «Щодо оподаткування ПДВ сум екологічного податку, які платник податку А компенсує платнику податку Б <…>»

Сплата платником Б екологічного податку та отримання компенсації від платника А за понесені витрати зі сплати екологічного податку не є операцією з постачання послуг для цілей обкладення ПДВ. Таким чином, кошти, які надійшли платнику Б у вигляді компенсації зі сплати екологічного податку, до бази оподаткування не включаються та ПДВ не обкладаються

Обережно! Податківці неймовірно ліберально поставилися до питання обкладення ПДВ суми компенсації екоподатку одного платника іншому: дозволили таку компенсацію не обкладати ПДВ. Нагадаємо: такі компенсації властиві орендним відносинам і звільняються від оподаткування ПДВ, тільки якщо орендодавцем (одержувачем компенсації) виступає бюджетна організація ( абз. 6 п. 188.1 ПКУ). Тому рекомендуємо заручитися індивідуальною податковою консультацією з цього питання

ТЦО

Лист ДФСУ від 23.11.15 р. № 24857/6/99-99-19-02-02-15 «Щодо визначення операції контрольованою, якщо товар, придбаний у нерезидента, який не відповідає ознакам, встановленим у  п.п. 39.2.1.2 ПКУ, при цьому оплата за товар за договором переуступки права вимоги здійснена нерезиденту, що відповідає ознакам, визначеним у  п.п. 39.2.1.2 ПКУ»

З урахуванням положень п.п. 39.2.1.4 ПКУ, якщо заборгованість резидента за товари (роботи, послуги) відступається нерезидентом, що здійснив їх поставку (перший кредитор) іншому нерезиденту (другий кредитор), який зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), чинного на час здійснення такого відступлення, ця операція підпадає під визначення контрольованої відповідно до вимог п.п. 39.2.1.2 ПКУ як операція, здійснена з другим кредитором. При цьому ціна за такою операцією визначається з урахуванням умов договору та договору з відступлення права вимоги

ДФСУ зробила два висновки. По-перше, операції за договором відступлення права вимоги з нерезидентами з «офшорних» країн підпадають під правила трансфертного ціноутворення. По-друге, оскільки у 2015 році діяло декілька переліків «офшорних» країн(1), то використати потрібно той перелік, що діяв на дату операції

Лист ДФСУ від 20.11.15 р. № 24728/6/99-99-19-02-02-15 «Щодо включення до обсягу річного доходу для застосування трансфертного ціноутворення доходу від операційної та неопераційної курсової різниці»

Дохід від операційної та неопераційної курсових різниць враховується для обчислення річного доходу платника податків від будь-якої діяльності для цілей трансфертного ціноутворення

ЄСВ

Лист ДФСУ від 03.12.15 р. № 25805/6/99-99-17-03-03-15 «Щодо нарахування єдиного внеску роботодавцями працівнику, який з нез’ясованих причин не з’являється на роботу протягом звітного місяця»

Прогул, крім вимушеного прогулу, не оплачується, проте є однією з підстав для звільнення найманої особи з ініціативи роботодавця ( п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП). Отже, якщо працівнику в поточному місяці не нараховувалася зарплата, база нарахування ЄСВ відсутня

Працівник прогуляв цілий місяць. Оскільки йому не нараховувалася зарплата, то для цілей нарахування ЄСВ її не потрібно «дотягувати» до мінімалки!

Лист ДФСУ від 03.12.15 р. № 11338/С/99-99-17-03-03-14 «Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сум відшкодованої шкоди»

Дохід у вигляді матеріальної шкоди, яка за рішенням суду спрямовується на відшкодування шкоди, не включається до загального оподатковуваного доходу на підставі п.п. «а» п.п. 164.2.14 ПКУ. Тому сума такого доходу не є об’єктом обкладення ПДФО та військовим збором

(1) З 16.09.15 р. і до цього дня діє Перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим п.п. 39.2.1.2 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, затверджений розпорядженням КМУ від 16.09.15 р. № 977-р

ДФСУ, роз’яснення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті