(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 6

«Зелене світло» платникам ЄСВ: перше прохання ДФСУ до банків

Лист ДФСУ від 29.01.15 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16

Та нестримність, з якою до нашого життя увірвалася податкова реформа, цього разу позначилася і на Порядку прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.13 р. № 453 (далі — Порядок № 453).

Нагадаємо, що згідно з пп. 2, 3 цього документа банки зобов’язані приймати від платників ЄСВ розрахункові документи на видачу (перерахування) зарплати лише за умови одночасного подання документів про перерахування коштів для сплати сум ЄСВ. При цьому суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати зар­плати, зазначеної в розрахункових документах.

Порушення цих вимог для банків обертається серйозними фінсанкціями та штрафом у розмірі суми ЄСВ, що підлягає сплаті платниками (п. 2 ч. 12 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI).

Але! Річ у тім, що з 01.01.15 р. платники ЄСВ отримали право використовувати так звані понижуючі коефіцієнти (див. у «БТ», 2015, № 3, с. 28). Причому мінімальний розмір такого коефіцієнта на сьогодні дорівнює 0,4. А це означає, що у деяких платників ставка ЄСВ у частині нарахувань може і не досягти 1/3 від зарплати працівників і винагород за ЦПД.

Ось тому податківці вимушені були звернутися до банків з проханням: до того, як Порядок № 453 приведуть у відповідність до вимог ст. 24 Закону № 2464, не перевіряти факт сплати 1/3 суми коштів для виплати зарплати, зазначеної в розрахункових документах. Однак подавати розрахункові документи платникам ЄСВ до банку слід, як і раніше (тобто розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати + + розрахункові документи про перерахування кош­тів для сплати ЄСВ).

ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті