ЄСВ з мінзарплати та неоплачуваний період

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2015/№ 6
В обраному У обране
Друк
Чи поширюється виконання вимог ч. 5 і 6 ст. 8 Закону України від 08.07.10 р. № 2464-VІ з нарахування ЄСВ з «мінималки» для працівників, які на законних підставах протягом усього місяця були у відпустці без збереження зарплати відповідно до ст. 25 і 26 Закону про відпустки? Чи потрібно виконувати зазначені вимоги для ситуацій, пов’язаних з прогулом працівника, відпусткою до 3 (6) років, тимчасовою непрацездатності працівника, який не підлягає оплаті?

Вимога щодо сплати ЄСВ з мінималки НЕ працює, коли стосовно працівника відсутня база нарахування ЄСВ. Зокрема, це стосується осіб, які працевлаштовані за основ­ним місцем роботи, але протягом усього (!) місяця*:

• перебували у відпустці для догляду за дитиною до трьох років;

• перебували у відпустці без збереження зарплати на підставі ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР № 504** (далі — Закон про відпустки) (у тому числі для догляду за дитиною до досягнення нею 6/16/18 років);

• були тимчасово непраце­здатні, проте з якихось причин комісія із соцстрахування відмовила в оплаті лікарняного листа або надано довідку з лікувального закладу;

• прогулювали роботу;

• були відсутні з нез’ясованих причин;

• перебували у простої з вини працівника.

* Якщо у звітному місяці працівник, працевлаштований за основним місцем роботи, має хоча б 1 день (годину), за який йому нараховується зарплата (лікарняні, допомога по вагітності та пологах тощо), то норму щодо нарахування ЄСВ з «мінималки» застосовуємо в загальному порядку.

** Ідеться про відпустки «за свій рахунок», що надаються роботодавцем в обов’язковому порядку на вимогу працівника при настанні обставин, зазначених у ст. 25 Закону про відпустки.

 

Працівники із зони АТО

Є нюанс, який стосується працівників із зони АТО, яким роботодавець надав відпустку без збереження зарплати на весь період проведення АТО (див. с. 4 номера).

Для таких працівників вимога щодо нарахування ЄСВ з «мінималки» не застосовується. Таким чином, розрахунок сум ЄСВ, установлений передостаннім абзацом ч. 5, абзацом третім ч. 6 ст. 8 Закону № 2464 роботодавець здійснює без урахування працівників, які отримали відпустку «за свій рахунок» згідно з п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки. Інакше кажучи, навіть якщо така відпустка триває менше місяця, норму щодо нарахування ЄСВ з «мінималки» за такими працівниками не застосовуємо.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд