(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 7

Боржники, бережіться! ДФСУ може стягнути борг з рахунків «за вашою спиною»

Лист НБУ від 27.01.15 р. № 25-110/4833

Закон про податкову реформу № 71-VIII* дозволив податківцям з 01.01.15 р. до 01.07.15 р. стягувати податковий борг на підставі рішення керівника контролюючого органу без звернення до суду за рахунок:

• готівки, що належить платнику-боржнику, та/або

• коштів з банківських рахунків такого платника податків.

* «Розбір польотів» шукайте у «БТ», 2015, № 1-2, с. 16.

Важливо! Таке можливе, коли податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, перевищує 5 млн грн. і при цьому немає переплат за податками, зборами (п. 32 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Нагадаємо, що у «стандартному» випадку стягнення коштів з банківських рахунків платника податків, так само, як і стягнення готівки, здійснюється за рішенням суду (пп. 95.3 і 95.4 ПКУ).

Рішення про стягнення готівкових грошових коштів вручається платнику податків та є підставою для стягнення. При цьому зазначено, що стягнення проводиться в порядку, визначеному КМУ. Очевидно, найближчим часом цей порядок з’явиться та буде «близнюком» Порядку від 29.12.10 р. № 1244. Хіба що не міститиме посилання на судове рішення.

Що стосується рішення про стягнення коштів з рахунків у банках (тобто безготівкових), то тут і спеціальний порядок не потрібний. Банк ініціює переказ коштів у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи.

Це підтверджує і лист, що коментується. Нацбанк зазначає: банки до 01.07.15 р. приймають і виконують інкасове доручення (розпорядження) на стягнення податкового боргу, оформлене органом ДФСУ на підставі рішення його керівника. Причому саме рішення в банк не подається, а його дата видачі і номер вказуються в реквізиті «Призначення платежу».

рахунки, стягнення боргу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті