Лікарняні листи із зони АТО: ФТВП відмовився від оплати

В обраному У обране
Друк
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 27
Лист Виконавчої дирекції ФТВП від 16.06.15 р. № 2.4-17-1004

Загальновідомо, що єдиною підставою для призначення та подальшої виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105**).

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105.

При цьому МОЗ повідомляє, що не може контролювати правильність видачі документів, які підтверджують непрацездатність, у медустановах на тимчасово неконтрольованій території (зона проведення АТО у Донецькій і Луганській областях).

Тому Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності (ФТВП) доходить висновку: листки непрацездатності, які видані установами охорони здоров’я на тимчасово окупованих і неконтрольованих територіях після 01.12.14 р., не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду.

Ще у вересні 2014 року МОЗ не заперечував проти оплати за такими листками (див. лист МОЗ України від 09.09.14 р. № 3.07-19/2244-14/26242 // «БТ», 2014, № 47, с. 8). Однак сьогодні ситуація погіршилася.

Для роботодавця це означає: якщо ваш працівник надав лікарняний лист, виписаний медустановою із зони АТО, то направляти заявку-розрахунок до ФТВП немає сенсу — її не оплатять.

Важливо: виходить, якщо вимушені переселенці отримали лікарняний лист у Донбасі, то вони не можуть отримати ні лікарняні, ні декретні від ФТВП згідно з Порядком № 37***.

***Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затверджений постановою Правління ФТВП від 26.12.14 р. № 37.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити