(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 29

Якщо дозвільний орган мовчить… або Коли працює принцип мовчазної згоди

http://tinyurl.com/y2ens2cw
Лист Державної регуляторної служби України від 25.06.15 р. № 4450/0/20-15

Звертаючись до чиновників за дозвільним документом, ви чекаєте або оформленого дозволу або відмови в його видачі.

Але якщо у відведений для відповіді строк вам не видали або не направили дозвільний документ чи рішення про відмову в його видачі, то ви можете скористатися принципом мовчазної згоди (абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону № 2806*).

* Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.05 р. № 2806-IV.

Однак цим принципом можна скористатися не відразу після закінчення відведеного законодавством строку для видачі або відмови в видачі дозвільного документа, а через 10 робочих днів з дня його закінчення.

Після закінчення таких 10 додаткових днів ви маєте право здійснювати госпдіяльність без дозволу. Підтвердженням подання заяви та документів адміністратору або до дозвільного органу є копія заяви (опису прийнятих документів) з позначкою про дату їх приймання (ч. 6 ст. 41 Закону № 2806).

Держрегуляторна служба зазначає: принцип мовчазної згоди при видачі документів дозвільного характеру має місце лише у випадках, коли госпсуб’єкту не виданий або не направлений дозвільний документ чи рішення про відмову в його видачі. Якщо відмову все ж таки видали, але з порушенням строків, то принцип мовчазної згоди не працює, а посадовим особам дозвільного органу загрожує штраф за ст. 16610 КпАП (від 510 до 850 грн.).

Нюанс: Держрегуляторна служба висловилася не зовсім коректно. На нашу думку, це стосується тільки тих випадків, коли дозвільний орган відповів (у тому числі відмовив) у межах додаткових 10 робочих днів. Якщо ж відповідь видали/направили після закінчення «додаткового часу», то це вже не має значення, адже з 11-го робочого дня госпсуб’єкта вже працює принцип мовчазної згоди.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
принцип мовчазної згоди додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті