Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Якщо дозвільний орган мовчить… або Коли працює принцип мовчазної згоди

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Жиленко Екатерина, Кравченко Дарья, Децюра Сергей
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 29
Друк
Лист Державної регуляторної служби України від 25.06.15 р. № 4450/0/20-15

Звертаючись до чиновників за дозвільним документом, ви чекаєте або оформленого дозволу або відмови в його видачі.

Але якщо у відведений для відповіді строк вам не видали або не направили дозвільний документ чи рішення про відмову в його видачі, то ви можете скористатися принципом мовчазної згоди (абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону № 2806*).

* Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.05 р. № 2806-IV.

Однак цим принципом можна скористатися не відразу після закінчення відведеного законодавством строку для видачі або відмови в видачі дозвільного документа, а через 10 робочих днів з дня його закінчення.

Після закінчення таких 10 додаткових днів ви маєте право здійснювати госпдіяльність без дозволу. Підтвердженням подання заяви та документів адміністратору або до дозвільного органу є копія заяви (опису прийнятих документів) з позначкою про дату їх приймання (ч. 6 ст. 41 Закону № 2806).

Держрегуляторна служба зазначає: принцип мовчазної згоди при видачі документів дозвільного характеру має місце лише у випадках, коли госпсуб’єкту не виданий або не направлений дозвільний документ чи рішення про відмову в його видачі. Якщо відмову все ж таки видали, але з порушенням строків, то принцип мовчазної згоди не працює, а посадовим особам дозвільного органу загрожує штраф за ст. 16610 КпАП (від 510 до 850 грн.).

Нюанс: Держрегуляторна служба висловилася не зовсім коректно. На нашу думку, це стосується тільки тих випадків, коли дозвільний орган відповів (у тому числі відмовив) у межах додаткових 10 робочих днів. Якщо ж відповідь видали/направили після закінчення «додаткового часу», то це вже не має значення, адже з 11-го робочого дня госпсуб’єкта вже працює принцип мовчазної згоди.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі