(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 29

Пільги з плати за землю: головне — право власності, а не особа-користувач

Лист ДФСУ від 21.04.15 р. № 3709/В/99-99-17-04-02-14

У листі, що коментується, податківці наголосили, що гаражно-будівельні кооперативи (далі — ГБК) — юрособи мають сплачувати плату за землю за всі земельні ділянки, які їм належать на праві власності або користування, на загальних підставах. Скористатися звільненням від сплати, що надане фізособам, які є власниками гаражів, не вдасться.

Пояснюється це тим, що від сплати земельного податку згідно із ст. 281 ПКУ звільняються фізособи (інваліди І і ІІ груп, фізособи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та фізособи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) за одну земельну ділянку, виділену для будівництва індивідуальних гаражів (у розмірі не більш як 0,01 га) лише за наявності у них документів на право власності чи користування такою земділянкою.

Орієнтуючись на це, податківці слушно зауважують, що головним при визначенні права на застосування пільги в цьому випадку є не те, хто фактично користується земділянкою (пільговик чи ні), а те, на кого оформлено право власності чи користування нею.

Коли йдеться про ГБК, то земельна ділянка належить саме їм (усі правовстановлюючі документи оформлені на ГБК), а не пільговику-фізособі. Тому, як би було не прикро, скористатися пільгою, наданою фізособі, ГБК не зможе.

Звісно, витрати у вигляді плати за землю ГБК перекладе на плечі фізосіб — власників гаражів. Наприклад, включить їх до розміру членських внесків. Тому констатуємо неприємну картину: хоча платником цього податку і вважатиметься ГБК, фактично сплачувати його буде звільнена від сплати фізособа.

Інша ситуація, коли право власності на земельну ділянку під гаражем оформлено на фізособу-пільговика. Тоді пільга спрацює.

плата за землю додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті