Бухоблікові поправки: спецрахунки для електронного ПДВ і не лише

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 30
Наказ Мінфіну України від 18.06.15 р. № 573 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України щодо бухгалтерського обліку»

Мінфін одним наказом «убив» відразу кілька «зайців».

Спецрахунки. Мінфін виконав свою обіцянку, дану в листі від 08.04.15 р. № 31-18410-08-25/12278, і додав у плані рахунків субрахунок 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті», який призначений для обліку коштів на ПДВ-рахунку в СЕА, а також на інших спеціальних рахунках, відкритих у банку та/або органі Казначейства відповідно до законодавства, тощо.

Заразом додали субрахунок 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті» — для обліку коштів в інвалюті, що підлягають розподілу або додатковому попередньому контролю, у тому числі тих, що підлягають обов’язковому продажу відповідно до законодавства. Нагадаємо: 75 % інвалютних надходжень юросіб і ФОП підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку (постанова Правління НБУ від 03.06.15 р. № 354 // «БТ», 2015, 24, с. 5).

Витрати майбутніх періодів. Також додали цікаву бухгалтерську проводку: Дт 39 — Кт 91. На нашу думку, вона може згодитися в «простійних» випадках.

Фінзвітність «малюків».
У П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» виключили платників податку на прибуток за нульовою ставкою з кола осіб, які подають Спрощений фінзвіт суб’єкта малого підприємництва. Водночас дозволили подавати такий звіт усім юрособам-єдиноподатникам групи 3.

«Податковий» ремонт ОЗ. З п. 14 П(С)БО 7 «Основні засоби» вилучили згадку про формування первісної вартості основних засобів (ОЗ) з урахуванням «податкових поліпшень». Річ у тім, що ПКУ тепер не встановлює ремонтних особливостей збільшення вартості ОЗ (10-відсотковий ліміт тощо).

Детальний аналіз цих змін ви знайдете у статті на с. 13.

Теги бухоблік
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити