(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 29
 • № 28
 • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
20/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 30

Нові форми декларації єдиноподатників: що, де, коли?

http://tinyurl.com/yxn9kjfr
Зараз, коли пора подання звітів у самому розпалі, і єдиноподатники вже змирилися з необхідністю подавати «застарілі» форми декларацій з ЄП, саме й з’явилися нові форми звітності для спрощенців. Що з усім цим робити, розберемося далі.

На нові форми декларацій з ЄП платники чекали давно. З початку року змінили і ставки, і умови роботи на спрощенці, а ФОП та юрособам доводилося пристосовуватися до заповнення старих форм у нових умовах.

Тепер ця проблема розв’язана, хоч і зі значним запізненням. Мінфін наказом № 578 затвердив нові форми декларації:

- для ФОП на ЄП;

- для юросіб групи 3 на ЄП;

- для сільгоспників групи 4 на ЄП.

До речі, порядку їх заповнення, як і в попередніх випадках, немає. Затверджені тільки самі форми нових бланків декларацій. Однак жодних труднощів процедура їх заповнення не становить. Усе досить зрозуміло.

Відколи?

Звичайно ж, багато хто з платників переймався: тільки-но подали декларацію на старих бланках, чи не змусять переподавати на нових?

Перейматися тут нічим. У п. 46.6 ПКУ чітко зазначено, що нові форми декларацій набувають чинності з метою заповнення звітності за податковий період, який настає за податковим періодом, в якому відбулося їх опублікування.

Старі форми до цього моменту вважаються чинними. Оскільки наказ № 578 опублікований у третьому кварталі, то нові форми звітності для єдиноподатників групи 3 повинні будуть застосовуватися за наступний період — тобто за підсумками 2015 року. А для єдиноподатників груп 1 і 2 — узагалі з 2016 року.

Але цілком можливо, податківці попросять почати застосовувати нові форми для групи 3 вже з періоду 9 місяців, а для груп 1 і 2 — за 2015 рік. Якщо на той час під нові форми встигнуть переналагодити електронну звітність. Для платників такий варіант є навіть зручнішим.

А ось якщо єдиноподатник виправлятиме помилки за попередні періоди, то потрібно буде застосовувати форму, що діє на момент виправлення помилки. Якщо це відбудеться після офіційного опублікування наказу № 578, то потрібно буде використати нову форму звітності.

Що змінилося?

Самі форми декларацій підігнали під нові умови та ставки ЄП.

ФОП на ЄП повинні будуть заповнювати декларацію у гривнях з копійками, а не, як раніше, у цілих гривнях.

Для ФОП зник розподіл авансових внесків за місяцями, тепер авансові внески з ЄП потрібно показувати загальною сумою за квартал.

А показники госпдіяльності обмежили двома рядками: обсяг доходу за звичайною ставкою ЄП і за ставкою 15 % для груп 1 і 2 і трьома рядками: за ставкою 2 %, 4 % і 15 % для ФОП-ЄП групи 3.

Для ЮРЄПів у формі декларації видалили згадки про групи 4 і 6, уключивши туди тільки третьогрупників з правильними ставками.

Як непотрібний прибрали колишній розділ IV, який з 01.01.15 р. втратив свою актуальність, оскільки був призначений для ЮРЄПів — мігрантів з однієї групи до іншої. Розділ IV нової форми призначений для виправлення помилок.

Декларацію, як і раніше, юрособам на ЄП потрібно буде заповнювати у гривнях з копійками.

Окремо зауважимо, що для платників ЄП групи 4 (сільгоспників) з’явилася своя форма звітності. Нагадаємо: вони подають декларацію за поточний рік не пізніше 20 лютого поточного року. З нею ближче до діла ми потім детальніше розберемося, оскільки форма є новою та потребує детального опису її заповнення.

Документи та скорочення статті

Наказ № 578 наказ Мінфіну «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» від 19.06.15 р. № 578.

ФОП — фізична особа — підприємець.

ЄП — єдиний податок.

ЮРЄП — юридична особа на єдиному податку.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
єдиний податок, декларація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті