(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2015/№ 23

ППЄПам-перевізникам: квиток видавай — РРО не застосовуй

Чи зобов’язані ППЄПи груп 2 і 3, які займаються перевезеннями пасажирів, застосовувати РРО з 01.07.15 р. і з 01.01.16 р.?

Згідно з п. 296.10 ПКУ не застосовують РРО ФОП — платники ЄП груп 2 і 3 при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, а також платники ЄП групи 1.

А от решта платників ЄП групи 3 з 01.07.15 р. і платники ЄП групи 2 з 01.01.16 р. повинні застосовувати РРО (абз. 5 п. 1 розд. II «Перехідні положення» Закону України від 28.12.14 р. № 71-VIII).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:

• проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (РК, п. 1 ст. 3 Закону про РРО);

• видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюються з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону про РРО).

При цьому розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований зареєстрованим в установленому порядку РРО або заповнений вручну (ст. 2 Закону про РРО).

РРО і РК не застосовуються, зокрема, при продажу проїзних та перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів і на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю (п. 4 ст. 9 Закону про РРО).

Висновок: ФОП — платники ЄП груп 2 і 3, які здійснюють перевезення пасажирів, при розрахунках готівкою зобов’язані з 01.07.15 р. (група 3) і з 01.01.16 р. (група 2) застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Увага! Винятки — випадки, передбачені п. 4 ст. 9 Закону про РРО. Тобто автоперевізники (у тому числі маршрутки), які в обмін на готівкову оплату проїзду видають талони/квитки, не повинні застосовувати РРО.

Вважаємо, це стосується і таксі: якщо вони не видаватимуть талони, квитки або квитанції. Інакше вони повинні будуть застосовувати РРО. Для них передбачено особливий вид РРО — електронні таксометри. Вони вже давно є у продажу, а от у Державному реєстрі РРО ніяк не з’являться, причому ні в розділі I (допускаються до первинної реєстрації), ні в розділі II (первинна реєстрація яких заборонена, але можна використовувати вже зареєстровані).

перевізник, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті