Бухгалтерський тиждень, червень, 2015/№ 23

 • «Усе для перемоги»: скасування ПДВ та ввізного мита для оборонних товарів Закон України від 23.04.15 р. № 365-VIII «Про внесення змін до статті 287 Митного кодексу України щодо створення сприятливих умов для забезпечення виконання державних контрактів з оборонного замовлення та договорів на постачання продукції оборонного призначення»
  Закон України від 23.04.15 р. № 366-VIII «Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для забезпечення виконання державних контрактів з оборонного замовлення та договорів на постачання продукції оборонного призначення»
 • Валютний та ювелірний збори в ПФУ: порядок сплати підігнали під закон Постанова КМУ від 27.05.15 р. № 331 «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій»
 • Стартувала «лікарська» ПДВ-пільга для зони АТО Розпорядження Кабміну України від 27.05.15 р. № 544-р «Про обсяги лікарських засобів та медичних виробів, операції з ввезення яких на митну територію України і постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану»
 • Протоколи Держфінмоніторингу: порушення за бенефіціарами теж «у строю» Наказ Мінфіну України від 27.04.15 р. № 465 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною службою фінансового моніторингу України»
 • Земельний податок: пільги, установлені протягом року, діють з дати їх затвердження Наказ ДФСУ від 28.05.15 р. № 379 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування пільг із сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування»
 • Знову про середній заробіток мобілізованих: заповнюємо ЄСВ-звіт з компенсацією і без неї Лист ДФСУ від 13.05.15 р. № 16781/7/99-99-17-03-01-17
 • Пенсіонер-підприємець теж підпадає під урізання пенсії Лист ПФУ від 22.04.15 р. № 24480/02-20
 • Середній заробіток мобілізованих: суд «ЗА» ПДФО-звільнення Постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.05.15 р. у справі № 825/1361/15-а
 • КМУ обновив «пожежну» декларацію Кабмін уніс поправки до Порядку подання та реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
 • Продукції, що сертифікується, стане менше З Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затвердженого наказом Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.05 р. № 28, вилучили низку розділів.
 • Заборгованість за дивідендами можна стягнути через нотаріуса Кабмін доповнив Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів. Тепер за виконавчим написом нотаріуса можуть стягнути і заборгованість з виплати дивідендів.
 • Поповнення в сім’ї платіжних систем: Webmoney легалізувалася Нацбанк рапортує: Webmoney.UA стала внутрішньодержавною платіжною системою.
 • Календар тижня
 • Сезонна виїзна торгівля: основні правила Виїзна торгівля є досить поширеним видом підприємницької діяльності. Так, не встигла на вулиці встановитися гарна погода, як у місцях масового відпочинку громадян (уздовж автомобільних доріг, поблизу закладів ресторанного господарства, у парках тощо), як гриби після дощу, з’являються літні кафе та різноманітні точки для сезонного продажу товарів. Про те, що слід враховувати, здійснюючи таку торгівлю, ми поговоримо сьогодні.
 • Не стільки пива, скільки дива, або Торгівля пивом за «алкогольними правилами» З 01.07.15 р. пиво увіллється в когорту алкогольних напоїв. Ця подія не тільки переверне з ніг на голову спокійне життя торговців пивом, а й змусить їх зовсім по-іншому організовувати торгівлю таким товаром. Доведеться придбати РРО, обзавестися ліцензією тощо, тобто дотримуватися тих самих правил, що і при реалізації алкоголю. Про особливості реалізації пива як алкогольного напою поговоримо далі.
 • Здаємо майно в оренду: як відобразити в бухобліку Зараз усе більше підприємств заробляють на здаванні майна в оперативну оренду. Для одних оренда — це основний вид діяльності, для інших — один з напрямів отримання додаткового прибутку. Усі ці особливості впливають на облік орендних операцій у орендодавця, про що ми сьогодні й поговоримо.
 • Отримали рішення за результатами перевірки: відображаємо у ПДВ-декларації Погодьтеся, заповнення бухгалтером ПДВ-звітності у 2015 році можна порівняти лише з розмінуванням сапером мінного поля. Стільки змін було за цей період, що голова йде обертом. У таких ситуаціях податківці особливо «не дрімають». Вони прагнуть виявити всі ваші недоліки. І хоча контролерів стримує мораторій, установлений Законом № 71, але повністю заборонити їм перевіряти платників ПДВ не можна. От про те, які саме перевірки чекають платників ПДВ і як відобразити їх результат у ПДВ-декларації, ми сьогодні й поговоримо.
 • Ділимося прибутком з державою: платимо держдивіденди Не секрет, що держава може здійснювати господарську діяльність шляхом створення державних підприємств або участі у звичайних підприємствах (госптовариствах). Такі госпсуб’єкти в добровільно-примусовому порядку повинні ділитися отриманим прибутком з державою: платити так звані держдивіденди. У цій статті ми коротко нагадаємо основні правила сплати держдивідендів та відображення їх у звітності.
 • Заповнюємо Звіт з ЄСВ: упроваджуємо теорію в практику З оновленою версією Звіту за формою № Д4 ви ознайомилися в минулому номері «БТ». Але теорія без практики мертва… Тому сьогодні давайте з вами розберемо на конкретних прикладах, як відображати в цьому Звіті період щорічної і АТО-відпустки, відпускні та компенсацію за невикористану відпустку.
 • Працівник змінив ім’я: дії кадрової служби Працівник змінив прізвище, ім’я або по батькові. Як відобразити таку подію в кадрових і бухгалтерських документах підприємства? Давайте розбиратися. Але перш ніж взятися безпосередньо до дій кадрової служби, зупинимося на діях самого працівника.
 • «Непрофільна» діяльність ФОП: як уникнути проблем Досить часто, реалізовуючи товари контрагентам (СПД та ФО), ФОП паралельно надає платні супутні послуги (щодо пакування, доставки і т. д.). Начебто це логічне доповнення до основного виду діяльності — торгівлі. Але відомості про те, що ФОП займається такими видами діяльності, як правило, не внесені в ЄДР. Чи небезпечна така «непрофільна» діяльність для ФОП на ЗС, читайте в цій статті.
 • Компенсація додаткових витрат з оренди Підприємство здає приміщення в оренду. У нас є додаткові витрати, пов’язані з орендою (прибирання приміщення, освітлення, опалювання). Чи можемо ми виставити окремий рахунок орендарю на компенсацію цих витрат та як їх розрахувати? Як це відобразити в обліку?
 • Алгоритм повернення надміру сплачених авансових внесків з податку на прибуток Протягом 2014 року підприємство сплачувало авансові внески з податку на прибуток (ПНП). Але в тому році через фінансову кризу його діяльність була призупинена. Криза перекинулася і на 2015 рік. У результаті цього за особовим рахунком підприємства рахується переплата з авансових внесків. Як повернути суму переплати на поточний рахунок підприємства?
 • ППЄПам-перевізникам: квиток видавай — РРО не застосовуй Чи зобов’язані ППЄПи груп 2 і 3, які займаються перевезеннями пасажирів, застосовувати РРО з 01.07.15 р. і з 01.01.16 р.?
 • Гранична чисельність працівників у єдиноподатника ФОП на ЄП групи 2 уклав 10 трудових договорів. Але один працівник був призваний на військову службу у зв’язку з мобілізацією, а інший «утік». Тому ФОП почав іноді залучати до виконання робіт сторонніх громадян (не ФОП) за договорами підряду (1 — 2 людини протягом місяця). Чи перевищує у цьому випадку ФОП на ЄП допустиму чисельність працівників — 10 осіб? Чи можна не брати в розрахунок відсутніх працівників, наприклад мобілізованого і прогульника?
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 22
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить