Відсутність запису про надходження готівки в КОРО може закінчитися проблемами. Однак ВАдСУ має іншу думку.
Сам факт того, що розрахункові операції проведено через РРО, щодня надруковано та вклеєно до КОРО фіскальні звітні чеки, є свідченням оприбуткування готівки.
Водночас щоденний запис про рух готівки та суми розрахунків у КОРО — це всього лише звіт про фактичне надходження готівкових коштів до каси. Якщо такого запису немає, але паралельно в КОРО відображені відповідні розрахункові документи, а також надходження вписані до касової книги, то це ніяк не говорить про неоприбуткування готівки. Таке саме стосується випадку, коли запис до КОРО зроблений олівцем, а не кульковою ручкою. ВАдСУ вбачає всього лише порушення порядку ведення КОРО, прописаного в п. 6 гл. 4 Порядку № 417*.
Як бачите, ВАдСУ на боці суб’єктів господарювання.
Обережно! На цій мажорній ноті справа може не завершитися. Адже Верховний Суд України (ВСУ) не поділяє такого популізму ВАдСУ (зокрема, у постанові від 01.04.14 р. № 21-54а14 // «БТ», 2014, № 21, с. 7). На думку ВСУ, оприбуткування готівки — це сукупність таких дій: фіксація повної суми готівки в чеках РРО та КОРО (якщо є РРО) або ж у ПКО і касовій книзі (якщо немає РРО). Це випливає з п. 2.6 Положення № 637**. А за невиконання однієї з обов’язкових дій загрожує штраф у 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми (абз. 3 ст. 1 Указу Президента України від 12.06.95 р. № 436/95).