(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2015/№ 24

Запис до КОРО внесли олівцем: Неоприбуткування готівки? Ні, не чули!

Ухвала ВАдСУ від 05.02.15 р. № К/800/20487/13

Відсутність запису про надходження готівки в КОРО може закінчитися проблемами. Однак ВАдСУ має іншу думку.

Сам факт того, що розрахункові операції проведено через РРО, щодня надруковано та вклеєно до КОРО фіскальні звітні чеки, є свідченням оприбуткування готівки.

Водночас щоденний запис про рух готівки та суми розрахунків у  КОРО — це всього лише звіт про фактичне надходження готівкових коштів до каси. Якщо такого запису немає, але паралельно в КОРО відображені відповідні розрахункові документи, а також надходження вписані до касової книги, то це ніяк не говорить про неоприбуткування готівки. Таке саме стосується випадку, коли запис до КОРО зроблений олівцем, а не кульковою ручкою. ВАдСУ вбачає всього лише порушення порядку ведення КОРО, прописаного в п. 6 гл. 4 Порядку № 417*.

* Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджений наказом Міндоходів України від 28.08.13 р. № 417.

Як бачите, ВАдСУ на боці суб’єктів господарювання.

Обережно! На цій мажорній ноті справа може не завершитися. Адже Верховний Суд України (ВСУ) не поділяє такого популізму ВАдСУ (зокрема, у постанові від 01.04.14 р. № 21-54а14 // «БТ», 2014, № 21, с. 7). На думку ВСУ, оприбуткування готівки — це сукупність таких дій: фіксація повної суми готівки в чеках РРО та КОРО (якщо є РРО) або ж у ПКО і касовій книзі (якщо немає РРО). Це випливає з п. 2.6 Положення № 637**. А за невиконання однієї з обов’язкових дій загрожує штраф у 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми (абз. 3 ст. 1 Указу Президента України від 12.06.95 р. № 436/95).

** Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637.

КОРО, готівка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті