Відпустки учасникам АТО та іншим ветеранам: роботодавці насторожі

В обраному У обране
Друк
Верховна Рада України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Червень, 2015/№ 26
Закон України від 14.05.15 р. № 426-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів»

Закон, що коментується, надав додаткову оплачувану відпустку на 14 календарних днів на рік для учасників бойових дій та інвалідів війни. Сьогодні це актуально для тих роботодавців, в яких працюють учасники АТО. Таку відпустку прописали окремо від щорічних — у  ст. 772 КЗпП, ст. 162 Закону про відпустки*. Це означає, що на неї не поширюються загальні правила для щорічних відпусток, зокрема її тривалість не залежить від відпрацьованого часу, за невикористані дні такої відпустки не виплатять компенсацію при звільненні.

* Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Також підкоригували п. 4 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки. Відпустку без збереження зарплати на 14 календарних днів можуть отримати учасники війни та особи, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-ХІІ, тобто і на учасників бойових дій також.

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, можуть отримати відпустку «за свій рахунок» на 21 календарний день.

Закон діє з 06.06.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити