(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2015/№ 10

«Обережно, крапки!», або Проблеми з реєстрацією ПН в ЄРПН

Віднедавна величезний список проблем з реєстрацією ПН в ЄРПН у платників ПДВ доповнився ще однією — почали вискакувати помилки, які вказують на «ляпи» в кодах одиниць виміру. І це незважаючи на те, що останні повністю відповідали КСПОВО. У чому ж, власне, причина? Давайте розбиратися!

Виявилося все простішим, ніж здавалося на перший погляд.

Нагадаємо, що згідно з п. 15 Порядку № 1129, гр. 5.1 і гр. 5.2 ПН мають бути заповнені відповідно до КСПОВО. На сьогодні діє Класифікатор ДК 011-96. Тому і звертатися під час складання ПН потрібно було саме до нього. Що платники ПДВ й робили з 01.01.15 р. («БТ», 2014, № 47, с. 12).

Але зверніть увагу: більшість умовних позначень одиниць виміру, наведених у Класифікаторі, мають одну загальну особливість — після них не ставиться крапка. Щоб вам це продемонструвати, деякі зі скорочень ми наводимо в таблиці.

 

Одиниця виміру

Умовне позначення

(гр. 5.1)

Код (гр. 5.2)

Метр

м

0101

Кілометр

км

0102

Квадратний метр

м2

0123

Літр

л

0138

Кілограм

кг

0301

Штука

шт

2009

Тисяча штук

тис. шт

2013

Погонний метр

пог. м

2702

Гривня

грн

2454

Умовна одиниця

умов. од

2457

 

Раніше при реєстрації ПН в ЄРПН система цього не помічала. Однак пізніше, після того як податківці внесли певні правки, при реєстрації ПН, в яких умовні позначення були вказані «з крапкою» (наприклад, «шт.»), почали вискакувати помилки. Адже ЄРПН бачив невідповідність даних у ПН і КСПОВО. Після цього платники ПДВ були вимушені уважніше заповнювати гр. 5.1 ПН.

Однак що робити, якщо деякі ПН «з крапкою» вже потрапили до ЄРПН? Чи буде це помилкою, яка призведе до втрати права на податковий кредит у покупця? Чи потрібно виправлятися?

Ні, помилкою не буде. Відповідно і виправлятися не потрібно. Обґрунтувати це можна наступним:

1. Така помилка не надає підстав вважати ПН неналежно оформленою. Для цього потрібні більш вагомі причини (наприклад, внести до ПН недостовірні реквізити продавця (покупця) або забути хоча б один з обов’язкових реквізитів; див., наприклад, лист Міндоходів від 27.09.13 р. № 11982/6/99-99-19-04-02-15).

2. На думку судів, якщо дані у ПН не перешкоджають можливості ідентифікації постачальника та містять відомості про придбані товари (роботи, послуги), їх вартість, дату здійснення операції і суму податку, така ПН не може позбавити покупця права на ПК (див., зокрема, ухвалу ВАСУ від 14.04.14 р. № К/9991/95835/11). Зайва крапка не перешкоджає ідентифікації.

3. Заповнюючи ПН, ви виконали вимоги Порядку № 1129 — вписали умовне позначення одиниці виміру згідно з КСПОВО і вказали відповідний правильний код. А отже, і перекручення інформації немає.

 

Документи статті

Порядок № 1129 — Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом МФУ від 22.09.14 р. № 957, у редакції наказу МФУ від 14.11.14 р. № 1129.

Класифікатор ДК 011-96 — Державний класифікатор України «Класифікатор системи позначень одиниць виміру та обліку ДК 011-96», затверджений наказом Держстандарту від 09.01.97 р. № 8.

податкова накладна, реєстрація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті