(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2015/№ 10

Слідами «гарячої» лінії ДФСУ: у центрі уваги — податок на прибуток

Нещодавно ДФСУ провела гарячу телефонну лінію з питань обкладення ПНП. На деякі з них ви вже отримали відповіді в одному з наших попередніх номерів (див. «БТ», 2015, № 6, с. 9). Однак є й новенькі. Вашій увазі пропонуємо відповіді на найактуальніші з них.

ПНП-декларацію можна не подавати

Якщо у вас відсутній об’єкт оподаткування, декларацію з ПНП можна не подавати.

Відповідно до нової редакції п. 49.2 ПКУ з 01.01.15 р. платник податків зобов’язаний подавати податкові декларації за кожним окремим податком, платником якого він є, лише в тому випадку, якщо за звітний період у нього виникли об’єкти оподаткування або є в наявності показники, що підлягають декларуванню.

Нагадаємо, що до зазначеної дати незалежно від того, провадилася платником податку госпдіяльність у звітному періоді чи ні, платник був зобов’язаний подавати податкову декларацію до контролюючих органів.

А починаючи з 01.01.15 р. правом не подавати ПНП-декларацію ви можете скористатися повною мірою.

Зверніть увагу! Формально виходить, що правом не подавати ПНП-декларацію (якщо вам у ній зовсім нічого було показувати, наприклад, діяльність не провадиться вже декілька років) ви могли скористатися ще під час подання звітності за підсумками 2014 року.

 

Збитки ≠ скасування сплати авансів

Якщо за підсумками I кварталу 2015 року ви отримали збитки, щомісячні авансові внески все одно потрібно продовжувати сплачувати у 2015 і 2016 роках.

Інакше кажучи, податківці вважають, що у 2015 році ви не зможете скористатися нормою з абз. 9 п. 57.1 ПКУ в старій редакції, яка свідчила:

«У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому — четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому цим Кодексом

Тут могло бути і ліберальне тлумачення. Нагадаємо, що в п. 9 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ зазначено, що:

«У січні — грудні 2015 року та січні — травні 2016 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року

Але податківці, як бачимо, вирішили пофіскалити.

 

Коригування для тих, кому за 20

За підсумками 2015 року не застосовувати різниці зможуть ті, у кого річний дохід не перевищить позначку 20 млн грн. за 2015 рік.

Нагадаємо, що згідно з абз. 8 п.п. 134.1.1 ПКУ:

«Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу».

А який рік є останнім для 2015 року?

Відповідь: 2015 рік.

Майте на увазі! Про рішення не застосовувати різниці при обчисленні об’єкта обкладення ПНП за 2015 і наступні роки (якщо виконується зазначений вище критерій) повідомити потрібно буде в декларації за 2015 рік.

податок на прибуток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті