(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 11
  • № 10
  • № 9
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2015/№ 12

Неприбуткові організації: Реєстр важливий, але ПКУ головніший

http://tinyurl.com/y4n85m3g
Лист ДФСУ від 02.03.15 р. № 7023/7/99-99-19-02-02-17

Під хвилю податкової реформи потрапили і неприбуткові організації (деталі ви можете знай­ти у «БТ», 2015, № 9, с. 41). Так, з 01.01.15 р. перелік неприбутківців містить (п.п. 133.1.1 ПКУ):

• бюджетні установи;

• громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, пенсійні фонди, метою яких не може бути отримання та розподіл прибутку серед заснов­ників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

Фіскали цілком передбачено зазначили: незважаючи на те, що в Положенні про Реєстр неприбуткових установ та організацій* ще значаться старі неприбутківці (кредитні спілки, ОСББ тощо), з 01.01.15 р. зберегти статус неприбутківця можуть лише ті, хто одночасно відповідає двом умовам:

• уключені до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

• зазначені у п.п. 133.1.1 ПКУ.

* Затверджено наказом Мінфіну від 24.01.13 р. № 37.

Отже, установи та організації, унесені до Реєстру станом на 31.12.14 р., можуть продовжувати використовувати статус неприбуткових, лише якщо вони потрапили до лав щасливчиків з п.п. 133.1.1 ПКУ.

Ще один висновок фіскалів, хоча й із запізненням, але дійшов до нас: усі неприбуткові організації, унесені до Реєстру станом на 31.12.14 р., незалежно від наявності у п.п. 133.1.1 ПКУ, зобов’язані подати податковий звіт за 2014 рік за діючими формами в «річний» строк — протягом 60 календарних днів до закінчення звітного року (не пізніше 02.03.15 р.).

А що з авансовими внесками з податку на прибуток? Про них податківці мовчать. Однак ми, як і раніше, вважаємо, що ті суб’єкти, які були неприбутківцями станом на 31.12.14 р., у періоді березень 2015 року — червень 2016 року їх сплачувати не зобов’язані.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
неприбуткова організація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті