(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/18
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2015/№ 13

Поверніть надлишок: і судовий збір також

Наказ Мінфіну України від 23.02.15 р. № 202 «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів»

Правила повернення надміру та/або помилково сплачених податків прописані у ст. 43 ПКУ і Порядку № 787*. Заради справедливості зауважимо, що паралельно діє Порядок взаємодії держорганів**. Процедуру повернення у зручній формі ви можете знай­ти у «БТ», 2014, № 9, с. 8.

* Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного і місцевих бюджетів, затверджений наказом Мінфіну України від 03.09.13 р. № 787.

** Порядок взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затверджений наказом Міндоходів, Мінфіну від 30.12.13 р. № 882/1188.

Тепер у Порядку № 787 прописалися правила повернення судового збору (крім помилково зарахованого). Для цього платник сам подає до органу Казначейства:

• постанову суду, що набула чинності, або її засвідчену копію;

• заяву про повернення коштів;

• оригінал або копію документа на переказ або паперову копію електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування грошей до бюджету (якщо оригінал документа на переказ є в матеріалах судової справи і про це зазначено в постанові суду).

Також Мінфін уточнив, що повернути кошти через довірену особу можна не лише при поверненні готівкою (у такий спосіб кошти повертають фізособам, які не мають рахунків у банку), а й при поверненні коштів на рахунки в банках або органах Казначейства. Процедура повернення залишилася незмінною: до заяви потрібно додати довіреність на отримання грошових коштів, завірену згідно зі ст. 245 ЦКУ, і копію паспорта довіреної особи.

До речі, при поверненні коштів готівкою можна користуватися послугами банку та пошти. Оплачують такі послуги за рахунок бюджету, з якого повертають кошти.

Наказ діє з дня опублікування.

судовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті