Лікарняні-2015: різні джерела — різні розміри?

Міністерство соціальної політики України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій, Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 18-19
В обраному У обране
Друк
Лист Мінсоцполітики України від 12.03.15 р. № 170/18/99-15
Лист Виконавчої дирекції ФТВП від 06.03.15 р. № 5.2-32-488

Багатьох наших читачів цікавить запитання: яку процентівку застосовувати до оплати перших 5 днів хвороби залежно від страхового стажу?

Річ у тім, що оновлений Закон № 1105* приніс нові розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності, які відрізняються від розмірів оплати перших 5 днів непрацездатності, зазначених у Порядку № 439**. Для наочності ми навели ці розміри далі в таблиці.

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

** Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затверджений постановою КМУ від 06.05.01 р. № 439.

Розміри лікарняних за рахунок роботодавця та за рахунок ФТВП

Відсоток середньомісячної зарплати (доходу)

Оплата перших 5 днів хвороби
(п. 5 Порядку № 439)

Допомога починаючи з 6-го дня хвороби
(ст. 24 Закону № 1105)

50 %

Страховий стаж до 3 років

60 %

Страховий стаж до 5 років

Страховий стаж від 3 до 5 років

70 %

Страховий стаж від 5 до 8 років

80 %

Страховий стаж від 5 до 8 років

100 %

Страховий стаж більше 8 років

100 %

• особи, віднесені до 1 — 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

• ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII

• один з батьків або особа, яка їх замінює та доглядає за хворою дитиною віком до 14 років, що постраждали від катастрофи на ЧАЕС;

• особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань за Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 р. № 1584-ІІІ;

• донори, які мають право на пільгу за ст. 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.95 р. № 239/95-ВР

 

Позиція ФТВП: в обох випадках, тобто і для лікарняних за рахунок роботодавця, також потрібно використовувати правила Закону № 1105, оскільки він має вищу юридичну силу. Такої самої позиції дотримуються і регіональні відділення Фонду, відповідаючи на запитання роботодавців-страхувальників.

Позиція Мінсоцполітики: оплачувати лікарняні за рахунок роботодавця та за рахунок ФТВП потрібно за різними діючими розмірами. Наприклад, працівнику зі страховим стажем 2 роки перші 5 днів оплачуються в розмірі 60 % середнього заробітку, а допомога з ФТВП — 50 %.

Подвійний розмір лікарняних є причиною багатьох запитань, зокрема, щодо заповнення розділу «Призначена допомога» зворотного боку листка непрацездатності. У листі, що коментується, Мінсоцполітики рекомендує в такій самій ситуації з дворічним стажем вказувати в лікарняному листку 50 % і 60 % та відповідну кількість робочих (календарних) днів. Доведеться ухитрятися, адже зробити це буде непросто.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд