ВГСУ узагальнив судову практику, оглядаючись на вищу інстанцію

В обраному У обране
Друк
Вищий господарський суд України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій, Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 18-19
Інформаційний лист ВГСУ від 20.04.15 р. № 01-06/631/15

ВГСУ доповнив свій лист від 15.03.11 р. № 01-06/249 і довів до відома всіх господарських судів правові позиції ВСУ, викладені в постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів.

Ідеться про спори, що виникають при розгляді питань захисту права власності, страхування, корпоративних правовідносин, договорів доручення та постачання, земельних правовідносин, у зв’язку із завданням шкоди, отриманням майна без достатньої правової підстави, при розгляді справ про банкрутство, застосування позовної давності та здійснення виконавчого провадження.

Зокрема, суд вказав, що за день фактичного постачання товару пеня не нараховується, госптовариство не зобов’язане надавати учаснику ксерокопії запитаних документів, позовна давність може бути збільшена за письмовою угодою сторін тощо.

Робота з узагальнення судової практики, проведена ВГСУ, має важливе значення. Якщо суб’єкт господарювання, який звертається до суду, при обґрунтуванні своїх вимог враховує правову позицію ВСУ, то це може забезпечити не лише успішне вирішення спору в першій інстанції, а й залишення рішення в силі після його перегляду в апеляційному та касаційному порядку.

У зв’язку з цим ми приділили особливу увагу розгляду спірних питань, викладених у листі. Детальний його аналіз ви знайдете на с. 35 цього номера.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити