(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2015/№ 20

Скорочення штату: декретна відпустка до 3 років поза звільненням

Лист Мінсоцполітики України від 26.03.15 р. № 182/06/187-15

Скорочення штату… Останнім часом ця ситуація знайома практично всім.

Законодавчою мовою так іменується звільнення з ініціативи роботодавця, яке допускається, зокрема, при скороченні чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

Попередити про звільнення потрібно не пізніше ніж за 2 місяці (ст. 492 КЗпП).

Мінсоцполітики зазначає: законодавством про працю не передбачено форму і спосіб повідомлення працівника про скорочення чисельності або штату працівників. Водночас у разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівник був повідомлений про відповідне скорочення за 2 місяці. Тому оптимальний варіант — письмове повідомлення з підписом працівника про ознайомлення.

Обережно! Заборонено звільняти з ініціативи роботодавця вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років (до 6 років — ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів, які мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу*. Єдиний виняток — повна ліквідація підприємства. Та й у такому разі потрібно обов’язково працевлаштувати жінку на іншу роботу (ч. 3 ст. 184 КЗпП).

* Детальний матеріал про працю жінок ви можете знайти в «БТ», 2013, № 23, с. 35.

Під цю пільгу підпадають і жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до 3 років.

При цьому Мінсоцполітики зазначає, що обмежень щодо попередження про подальше звільнення такої працівниці немає. Але! Очевидно, це відповідь на поставлене запитання. А тут працює заборона на звільнення декретниці згідно з ч. 3 ст. 184 КЗпП. Тому, на наш погляд, позицію Мінсоцполітики потрібно розуміти так: формально попередити декретницю не заборонено, але фактично звільнити її у зв’язку зі скороченням штату можна буде тільки після виходу її з декрету.

декретна відпустка, звільнення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті