Трансфертне ціноутворення: новий перелік «офшорних» країн

В обраному У обране
Друк
Кабінет Міністрів України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 21
Розпорядження КМУ від 14.05.15 р. № 449-р «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України»

Кабмін затвердив перелік країн, з резидентами яких потрібно враховувати правила трансфертного ціноутворення. При цьому втратив чинність перелік «офшорних» країн, затверджений розпорядженням КМУ від 25.12.13 р. № 1042.

Так, для цілей податку на прибуток слід врахувати госпоперації, які впливають на об’єкт оподаткування, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), включеній до переліку, що коментується.

До переліку потрапили країни:

• у яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше процентних пунктів нижча, ніж в Україні;

• які не розкривають у публічному доступі інформацію про структуру власності юридичних осіб;

• з якими Україна не укладала міжнародні договори про обмін інформацією.

Як бачите, на відміну від попереднього, до нового переліку країни потрапляють не лише за критерієм «низького» податку на прибуток, але ще й за ступенем закритості інформації.

Нагадаємо: цей перелік ДФСУ повинна щороку оприлюднювати в офіційних друкованих виданнях і на своєму сайті із зазначенням ставок податку на прибуток (корпоративного податку). Сьогодні знайти перелік ви можете на сайті Кабміну http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248161654.

З детальним матеріалом щодо правил трансфертного ціноутворення у 2015 році ви можете ознайомитись у «БТ», 2015, № 7, с. 38.

Розпорядження діє з 14.05.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити