«Все профессии нужны...»: рівняння на новий Класифікатор

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 44
Наказ Мінекономрозвитку України від 02.09.15 р. № 1084 «Про затвердження змін до національного класифікатора України ДК 003-2010»

До Класифікатора професій ДК 003-2010 (далі — Класифікатор) унесли важливі поправки: одні професії виключили, інші — додали, треті — замінили.

Поправки стосуються професій у різних галузях. При цьому серед цікавих новинок є «Професіонал з антикорупційної діяльності», «Уповноважений з антикорупційної діяльності», «Касир-оператор автоматизованої системи оброблення банкнот», «Касир-операціоніст».

Нагадаємо: на підставі зазначеного Класифікатора складається штатний розпис (ШР) на підприємстві, тобто професії з ШР мають відповідати формулюванню з Класифікатора. Про це Мінсоцполітики зазначало в листі від 25.04.13 р. № 336/13/155-13. Хоча невідповідність Класифікатору назв посад, які використовуються на підприємстві, жодної відповідальності не тягне. Проте назва професій є підставою для застосування до працівника правових норм, які надають право на скорочений робочий день, додаткову відпустку, пільгове пенсійне забезпечення. Тому ігнорування назв професій, що містяться в Класифікаторі, на думку Мінсоцполітики, може суттєво позначитися в таких випадках на правах та обов’язках сторін трудового договору (аналогічна думка була викладена і в листі Мінпраці від 17.06.08 р. № 165/06/186-08). А враховуючи, що здебільшого роботодавець, користуючись розробленим ШР, складає накази про прийняття та звільнення, які, у свою чергу, є підставою для внесення записів до трудової книжки, радимо при розробці ШР використовувати назви посад в тому вигляді, в якому вони названі у Класифікаторі.

Згідно з текстом наказу він набув чинності 01.10.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити