(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 44

ДФСУ роз’яснює

Номер і тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

Податок на прибуток (ПНП)

Лист ДФСУ від 19.10.15 р. № 21971/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо оподаткування неприбуткових організацій та установ, зокрема отримання пасивних доходів»

Пасивні доходи у вигляді процентів від депозитного вкладу, отримані профспілковою організацією, яка перебуває в Реєстрі неприбуткових організацій, не є об’єктом обкладення ПНП за умови, що ці доходи (прибутки) використовуються такою профспілковою організацією виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами ( п.п. 133.4.2 ПКУ)

Головне, щоб отримані доходи направлялись на статутну діяльність неприбуткової організації. Тоді ці доходи не будуть обкладатись ПНП

Лист ДФСУ від 07.09.15 р. № 19062/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо оподаткування неприбуткових організацій в частині курсових різниць в умовах дії нової редакції Податкового кодексу України»

Дохід неприбуткової організації, одержаний у вигляді додатного значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти, отриманої в якості доходу від статутної діяльності, не є об’єктом обкладення ПНП.

Такий дохід, отриманий від перерахунку іноземної валюти, отриманої в якості доходів, звільнених від оподаткування згідно з п. 157.3 ПКУ, у звітних періодах до 01.01.15 р. не вважався об’єктом обкладення ПНП

Навіть якщо інвалюта отримана в рамках статутної діяльності у 2015 році, додатна курсова різниця від її перерахунку не обкладається ПНП

Лист ДФСУ від 19.10.15 р. № 21976/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо складу доходів комісіонера при визначенні фінансового результату до оподаткування»

При розрахунку комісіонером критерію річного доходу у 20 млн грн. з метою визначення права на непроведення коригування фінрезультату до оподаткування на податкові різниці відповідно до положень п.п. 134.1.1 ПКУ суми надходжень на користь комітента не враховуються. Комісіонер включає до складу річного доходу суму комісійної винагороди, що сплачується за договором комісії

Лист ДФСУ від 05.10.15 р. № 21051/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо коригування фінансового результату податкового (звітного) періоду у 2015 році на суми штрафів та/або неустойки чи пені, нараховані за рішенням відповідних державних органів за порушення, які відбулись у 2014 та 2015 роках»

Понесені витрати у вигляді визнаних платником податку штрафів, пені, неустойки за порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежне виконання господарського зобов’язання беруть участь при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухобліку (включаються до інших операційних витрат ( п. 20 П(С)БО16)) без подальшого його коригування на такі витрати.

Розділом III ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за штрафами, пенею, неустойкою

Лист ДФСУ від 14.09.15 р. № 2420/4/99-99-19-02-02-13

«Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток»

Згідно з абз. 9 п. 57.1 ПКУ, оновленим Законом від 17.07.15 р. № 652-VIII, якщо платник ПНП, який сплачує авансові внески за результатами 2015 року та за підсумками I кварталу 2016 року не отримав прибуток або отримав збиток, такий платник подає податкову декларацію за I квартал 2016 року та не сплачує нараховані щомісячні авансові внески в декларації за 2015 рік з червня 2016 року до травня 2017 року

Лист ДФСУ від 01.10.15 р. № 20828/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо оподаткування операцій із внесення до статутного капіталу грошових прав вимоги за договорами позики»

Внесені до статутного (складеного) капіталу господарського товариства грошові права вимоги за договорами позики не враховуються у складі доходів такого товариства при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухобліку та відповідно не збільшують об’єкт обкладення ПНП.

Операція із внесення грошових прав вимоги до статутного (складеного) капіталу товариства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді) не підпадає під об’єкт обкладення ПДВ

 

ДФСУ, роз’яснення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті