(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 45

Кредит-нота: підстав для ПДВ-коригування немає

Лист ДФСУ від 15.10.15 р. № 21843/6/99-99-19-03-02-15

У листі, що коментується, податківці порушили таке питання: чи проводити ПДВ-коригування платнику ПДВ у разі отримання кредит-ноти від постачальника-нерезидента (надання знижки на відвантажений товар).

Податківці дійшли логічного висновку — підстав для коригування податкового кредиту (ПК) у цьому випадку покупець не має. На те є дві причини:

1. Отримання кредит-ноти не змінює митну вартість товарів.

Нагадаємо: п. 190.1 ПКУ встановлює базу обкладення імпортних товарів на рівні їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості таких товарів, визначеної відповідно до розд. ІІІ МКУ, з урахуванням мита та акцизного податку.

Отже, покупцю в цьому випадку не доведеться коригувати ані суми ПДВ, сплачені на митниці, ані суми ПДВ, уключені до ПК.

2. З 01.07.15 р. платник ПДВ зобов’язаний уключати до ПК усі суми «вхідного» ПДВ. Причому незалежно від їх призначення. І заборонити це робити податківці вам не мають права.

Раніше в аналогічній ситуації контролери вимагали відкоригувати податковий кредит (лист ДФСУ від 27.03.15 р. № 6423/6/99-99-19-03-02-15) на підставі листа коригування до МД. Такого висновку вони доходили, посилаючись на пп. 33 — 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.12 р. № 450, які дозволяють уносити зміни до МД.

Так, дійсно, унести зміни до МД можна. Проте для цього потрібні відповідні підстави. Однак отримання кредит-ноти не згадується серед таких підстав.

Зверніть увагу! У листі, що коментується, фіскали нічого не говорять про таке коригування. Річ у тім, що підставою для цього може стати тільки зміна суми ПДВ, сплаченої митним органам. А в ситуації з кредит-нотою це означає повернення декларанту суми ПДВ.

розрахунок коригування з ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті