(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 45

«Святково-вихідне» перенесення: строк сплати також переносимо — фіскали «за»

Лист ДФСУ від 09.10.15 р. № 21492/6/99-99-15-04-02-15

Нещодавно ВСУ в постанові від 09.06.15 р. у справі № 21-18а15 («БН», 2015, № 29, с. 9) виклав свою позицію щодо перенесення граничного строку сплати податку, якщо було перенесення граничного строку подання податкової звітності: якщо останній день граничного строку для подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, і відповідно граничним строком її подання є перший після нього робочий день, то початок перебігу встановленого п. 57.1 ПКУ 10-денного строку для сплати зазначеного в декларації податкового зобов’язання стартує саме з такого післясвяткового робочого дня.

У листі, що коментується, податківці, нарешті, повідомили свої думки з цього приводу. І думки їх є правильними. Вони радять враховувати правову позицію ВСУ, викладену в згаданій вище постанові. Інакше кажучи, фіскали погодилися з тим, що в разі перенесення строку подання звітності, можна «здвигати» і строк сплати податкового зобов’язання.

Порада: поки програмне забезпечення фіскалів не адаптовано під цю позицію, краще дотримуватися колишнього порядку. Інакше вам доведеться кожного разу «відвойовувати» таке відстрочення у місцевих контролерів. Також акуратно поставтеся до перерахування податків через банки в неробочі дні. Хоча податківці визнають: якщо сплата податків, зборів, обов’язкових платежів затримується з вини банку, то платник податків не несе відповідальності. Штрафні санкції та пеня на нього не нараховуються ( пп. 129.6, 129.7 ПКУ). При цьому госпсуб’єкт повинен подати до податкового органу заяву з копіями платіжних документів, що посвідчують факт подання таких документів банку для перерахування оплати податків, зборів (лист ДФСУ від 16.10.15 р. № 9647/Б/99-99-10-03-02-14).

святкові дні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті