(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 45

ДФСУ роз’яснює

Номер та тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

Податок на прибуток

Лист ДФСУ від 04.09.15 р. № 18916/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо відображення витрат по виплачених відпустках працівникам підприємства в 2015 році за рахунок забезпечення, створеного до 01.01.2015»

Відповідно до п. 24 підрозд. 4 розд. XX ПКУ у редакції, чинній з 01.01.15 р., до складу витрат включаються витрати на оплату відпусток працівникам та інші виплати, пов’язані з оплатою праці, які відшкодовані після 01.01.15 р. за рахунок резервів та забезпечень, сформованих до 01.01.15 р. відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ, у випадку, якщо такі витрати не були враховані при визначенні об’єкта оподаткування до 01.01.15 р.

Тобто даний пункт передбачає зменшення фінансового результату на відшкодування витрат на оплату праці (відпустки тощо) за рахунок «перехідних» резервів (сформованих до 01.01.15 р.), якщо такі витрати не були враховані до 01.01.15 р.

Інші резерви та забезпечення для відшкодування майбутніх витрат, нараховані у фінансовому обліку, для цілей податкового обліку не враховуються

ПДВ

Лист ДФСУ від 08.10.15 р. № 21400/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо зазначення дати у графі 2 зведеної податкової накладної при заповненні такої накладної»

Протягом звітного (податкового) періоду платник ПДВ має право на складання однієї зведеної податкової накладної (ПН), яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двох та більше зведених ПН виходячи з умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

При цьому відповідно до п. 18 Порядку № 957(1) у графі 2 зведеної ПН проставляється дата складання такої ПН

Два важливі висновки: по-перше, можна складати дві та більше зведених ПН на місяць, якщо це передбачено договором, по-друге, у гр. 2 зведеної ПН вказується дата її складання, а не дати фактичних постачань

ПДФО

Лист ДФСУ від 05.10.15 р. № 23388/5/99-99-17-02-01-16

«Щодо відображення <…> вартості орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів, у податковому розрахунку за формою № 1ДФ»

Невідображення сум доходів за ознакою «159» є порушенням Порядку заповнення звітності форми № 1ДФ(2), декларування окремих видів доходів, а також надання недостовірних даних про доходи фізичної особи відповідним органам. Необхідно подавати звітність про всі суми доходів, виплачених на користь фізичної особи, незалежно від розміру їх нарахування та оподаткування, крім окремих видів доходів, що передбачено ПКУ

Вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів, не обкладається ПДФО ( п.п. 165.1.38 ПКУ). Проте включати їх вартість до розрахунку за ф. № 1ДФ потрібно — з ознакою «159»

Лист ДФСУ від 22.10.15 р. № 22297/6/99-99-17-03-03-15

«Щодо оподаткування доходу платника податку, отриманого у вигляді знижки від вартості товарів»

Сума знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто обкладається ПДФО, виключно у випадку, якщо дана знижка має індивідуальний (персональний) характер ( п.п. «е» п.п. 164.2.17 ПКУ)

Як бачите, контролери погоджуються з тим, що у випадку, коли знижка надається не персонально, а всім покупцям чи групі покупців, визначених за певними критеріями, то таку знижку не треба обкладати ПДФО

(1) Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 22.09.14 р. № 957.

(2) Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4.

податки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті