(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 46

Банківські послуги: як відобразити у ПДВ-декларації

Чи треба відображати у ПДВ-декларації послуги з розрахунково-касового обслуговування? (м. Харків)

Попри те що послуги з розрахунково-касового обслуговування (РКО) не є об’єктом обкладення ПДВ ( п.п. 196.1.5 ПКУ), їх необхідно відображати у ПДВ-декларації.

Адже платники ПДВ зобов’язані вести не лише окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, що підлягають обкладенню ПДВ, а й операцій, які не є об’єктами оподаткування та звільнені від оподаткування ( п. 201.14 ПКУ).

Нагадаємо: підставою для відображення витрат з оплати РКО буде:

• або акт про надання таких послуг (якщо договір з банком передбачає його періодичне оформлення),

• або банківська виписка (якщо акти не оформлюються).

До 01.07.15 р. послуги банку з РКО мали цілком визначене місце у ПДВ-декларації:

• або в ряд. 11.1 — якщо вони були пов’язані з операціями, які підлягали обкладенню ПДВ за основною або нульовою ставкою,

• або в ряд. 11.2 — з операціями, які не були об’єктом обкладення ПДВ та/або були звільнені від обкладення, та/або ж не обкладалися ПДВ,

• або в ряд. 14.2 — якщо були пов’язані з «негоспдіяльними» операціями.

З 01.07.15 р. кардинально змінилися правила формування податкового кредиту (ПК). Із зазначеного моменту до ПК стали включатися всі суми ПДВ, нараховані під час придбання товарів/послуг незалежно від напрямку їх використання.

Відповідно, зникла необхідність заповнювати ряд. 10.2, 11.2, 13, 14 і 15 ПДВ-декларації. При цьому ніхто не звільняв від обов’язку відображати такі операції у ПДВ-звітності.

Як вихід податківці запропонували: операції з придбання товарів/ послуг без ПДВ (у неплатників ПДВ, звільнених від обкладення ПДВ, що не є об’єктом оподаткування, тощо) заносити до ряд. 11.1 декларації (лист ДФСУ від 24.09.15 р. № 22508/5/99-99-19-03-02-16).

декларація з ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті