Банківські послуги: як відобразити у ПДВ-декларації

В обраному У обране
Друк
Дар’я КРАВЧЕНКО
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 46
Чи треба відображати у ПДВ-декларації послуги з розрахунково-касового обслуговування? (м. Харків)

Попри те що послуги з розрахунково-касового обслуговування (РКО) не є об’єктом обкладення ПДВ ( п.п. 196.1.5 ПКУ), їх необхідно відображати у ПДВ-декларації.

Адже платники ПДВ зобов’язані вести не лише окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, що підлягають обкладенню ПДВ, а й операцій, які не є об’єктами оподаткування та звільнені від оподаткування ( п. 201.14 ПКУ).

Нагадаємо: підставою для відображення витрат з оплати РКО буде:

• або акт про надання таких послуг (якщо договір з банком передбачає його періодичне оформлення),

• або банківська виписка (якщо акти не оформлюються).

До 01.07.15 р. послуги банку з РКО мали цілком визначене місце у ПДВ-декларації:

• або в ряд. 11.1 — якщо вони були пов’язані з операціями, які підлягали обкладенню ПДВ за основною або нульовою ставкою,

• або в ряд. 11.2 — з операціями, які не були об’єктом обкладення ПДВ та/або були звільнені від обкладення, та/або ж не обкладалися ПДВ,

• або в ряд. 14.2 — якщо були пов’язані з «негоспдіяльними» операціями.

З 01.07.15 р. кардинально змінилися правила формування податкового кредиту (ПК). Із зазначеного моменту до ПК стали включатися всі суми ПДВ, нараховані під час придбання товарів/послуг незалежно від напрямку їх використання.

Відповідно, зникла необхідність заповнювати ряд. 10.2, 11.2, 13, 14 і 15 ПДВ-декларації. При цьому ніхто не звільняв від обов’язку відображати такі операції у ПДВ-звітності.

Як вихід податківці запропонували: операції з придбання товарів/ послуг без ПДВ (у неплатників ПДВ, звільнених від обкладення ПДВ, що не є об’єктом оподаткування, тощо) заносити до ряд. 11.1 декларації (лист ДФСУ від 24.09.15 р. № 22508/5/99-99-19-03-02-16).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити