(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 46

Єдиний податок та алкогольні ліцензії

Запитання

Суть відповіді фіскалів / наша позиція

Книга обліку доходів (підкатегорія 107.07 ЗІР ДФСУ)

Чи можуть платники єдиного податку (ЄП) вказувати відомості з від’ємним значенням у гр. 4 та 6 Книги обліку доходів?

Оскільки платники єдиного податку у Книзі обліку доходів (для неплатників ПДВ, затверджена наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 579, далі — Книга) здійснюють записи за підсумком робочого дня, протягом якого було отримано дохід, то відомості у гр. 4 «скоригована сума доходу» та 6 «всього» зазначеної Книги не можуть вказуватися з від’ємним значенням

На наш погляд, контролери помиляються.

По-перше, форма Книги і Порядок її ведення не забороняють вказувати у гр. 4 та 6 від’ємні значення.

По-друге, скоригований дохід (гр. 4) — це різниця між отриманою виручкою (гр. 2) та сумою коштів, повернутих покупцям (гр. 3). Отже, навіть із математичної точки зору показник гр. 4 може бути від’ємним, адже показник гр. 3 іноді може бути більшим, ніж показник гр. 2. Це можна продемонструвати на простому прикладі.

Підприємець отримав аванс на поточний рахунок 1-го числа. Ця сума потрапить до гр. 2, 4 та 6 Книги за цей день. Якщо він повертає ці кошти 5-го числа, а інших надходжень у цей день немає, то ця сума потрапить до гр. 3 Книги і «вилізе» зі знаком «мінус» у гр. 4 та 6.

Нічого дивного у такій ситуації немає. Жодних підстав не показувати таке повернення у Книзі немає

Алкогольні ліцензії (підкатегорії 115.02 та 115.03 ЗІР ДФСУ)

Чи має право суб’єкт господарювання здійснювати роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами на підставі ліцензії, оформленої на папері (не на бланках ліцензій єдиного зразка)?

У зв’язку з набранням чинності з 28.06.15 р. Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.15 р. № 222-VIII змінились основні підходи до регулювання відносин у сфері ліцензування видів господарської діяльності, зокрема, запроваджено необов’язковість оформлення ліцензії як документа у паперовому вигляді, що призвело до втрати необхідності існування бланків ліцензій єдиного зразка. Тобто Державною службою з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва припинено видачу бланків ліцензій єдиного зразка

Отже, на сьогодні в обігу залишаються раніше видані бланки ліцензій єдиного зразка до їх повного використання. А «нові» ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видаються органами ліцензування у паперовому вигляді на звичайних аркушах формату А4

Чи може суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, здійснювати оптову торгівлю сидром та перрі (без додання спирту)?

Згідно з  частиною п’ятою ст. 15 Закону № 481(1) річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі встановлена у розмірі:

− алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) — 500000 грн.;

− сидром та перрі (без додання спирту) — 780 грн.

Таким чином, суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, має право здійснювати оптову торгівлю сидром та перрі лише за умови отримання окремої ліцензії на оптову торгівлю сидром та перрі

Такий підхід несправедливий. Сидр і перрі є алкогольними напоями, тому, маючи «дорогу» ліцензію на оптову торгівлю усіма алкогольними напоями, вимагати ще й «дешеву» ліцензію на торгівлю сидром та перрі, звісно, дивно. Але формальні підстави для цього закладені в самому Законі № 481

Чи може суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, без отримання окремої ліцензії здійснювати роздрібну торгівлю сидром та перрі?

Суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім сидру та перрі без додавання спирту)), може без отримання окремої ліцензії здійснювати роздрібну торгівлю сидром та перрі без додавання спирту. Це прямо передбачено у ч. 12 ст. 15 Закону № 481.

Для здійснення роздрібної торгівлі виключно сидром та перрі без додавання спирту суб’єкту господарювання необхідно придбати ліцензію на право роздрібної торгівлі такою продукцією

Для роздрібної торгівлі у Законі № 481 є спеціальна норма, яка дозволяє торгувати сидром і перрі разом з іншими алкогольними напоями, маючи одну ліцензію

(1) Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР.

алкогольна ліцензія додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті