(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 47

ДФСУ роз’яснює

Номер та тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

ПДФО

Лист ДФСУ від 05.11.15 р. № 10312/З/99-99-17-03-03-14

«Щодо оподаткування доходів у вигляді процентів, нарахованих на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка»

Дохід у вигляді процентів на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, нарахований у 2015 році, включається до загального місячного оподатковуваного доходу та оподатковується ПДФО за ставкою 20 % та ВЗ за ставкою 1,5 %. При цьому банківська установа, яка здійснює нарахування вказаного доходу, як податковий агент зобов’язана утримати податок (збір) із суми такого доходу за його рахунок

Податок на прибуток

Лист ДФСУ від 10.11.15 р. № 10450/Д/99-99-19-02-02-14

«Щодо внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)»

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами ( п.п. 133.4.2 ПКУ). До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, можуть бути віднесені, зокрема, ОСББ ( п.п. 133.4.6 ПКУ).

Таким чином, для внесення до Реєстру установчі документи повинні містити передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення)

Лист ДФСУ від 10.11.15 р. № 23923/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з продажу та іншого відчуження корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі»

Фінансовий результат до оподаткування коригується на різниці по операціях з продажу або іншого відчуження цінних паперів, але не коригується на різниці по операціях з продажу та іншого відчуження корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі

Це дійсно випливає з  п.п. 141.2.1 і  141.2.2 ПКУ, де нічого не зазначено про відчуження корпоративних прав, виражених у неціннопаперовій формі

Лист ДФСУ від 10.11.15 р. № 23921/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо сплати авансових внесків при виплаті дивідендів»

При визначенні суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, на яку нараховується авансовий внесок з податку на прибуток, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, необхідне одночасне дотримання двох умов: подана декларація з податку на прибуток за такий рік та повністю погашені податкові зобов’язання, самостійно нараховані платником у такій декларації. В іншому випадку авансовий внесок нараховується на всю суму дивідендів

РРО

Лист ДФСУ від 02.11.15 р. № 23229/6/99-99-22-07-03-15

«Щодо надання ЦСО підмінного РРО у разі затримки гарантійного ремонту РРО більше семи робочих днів»

У разі затримки гарантійного ремонту РРО більше семи робочих днів, Центр сервісного обслуговування (ЦСО) на прохання суб’єкта господарювання (за відсутності у нього резервного РРО) повинен передати власний підмінний РРО. Суб’єкт господарювання спільно з ЦСО реєструють переданий РРО в органах ДФС та вводять його в експлуатацію

Хоча у  ст. 14 Закону про РРО передбачений лише обов’язок ЦСО в разі «затяжного» ремонту РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО, податківці зобов’язали ЦСО ще й надати госпсуб’єкту, який не має резервного РРО, свій підмінний РРО

Лист ДФСУ від 06.11.15 р. № 10397/Т/99-99-22-07-03-14

«Щодо необхідності застосування фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку третьої групи реєстраторів розрахункових операцій»

Законодавством встановлено залежність обов’язковості застосування РРО не від кількості господарських одиниць платника єдиного податку (фізичної особи — підприємця), виду чи місця проведення діяльності, а від перевищення ним протягом календарного року обсягу доходів у 1 млн грн.

Якщо ППЄП групи 2 або 3 відкриває додаткову господарську одиницю, але при цьому загальний обсяг доходу ще не перевищив 1 млн грн., то йому не потрібно встановлювати РРО

податки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті