(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 48

Помилки в реквізитах податкової накладної: що з податковим кредитом?

Лист ДФСУ від 29.10.15 р. № 23009/6/99-99-19-03-02-15

Період відображення розрахунку коригування (РК). Податківці, не вдаючись до подробиць (своєчасно чи ні зареєстрований РК в єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН)), пов’язують можливість коригування податкових зобов’язань продавця (у разі «зменшуючого» РК) і податкового кредиту (ПК) покупця (у разі «збільшуючого» РК) з датою реєстрації РК в ЄРПН.

Хоча в інших консультаціях (листи ДФСУ від 27.10.15 р. № 22541/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2015, № 47, с. 6 і від 16.11.15 р. № 24343/6/99-99-19-03-02-15 див. на с. 7 цього номера) погоджуються, що своєчасно зареєстрований РК можна відображати у звітному періоді, в якому він складений.

ПК за «помилковими» податковими накладними (ПН). Помилка в обов’язкових реквізитах ПН робить таку ПН недійсною та автоматично позбавляє покупця права на ПК за нею ( п. 201.10 ПКУ). Як результат, покупець не може відобразити таку неправильну ПН і у ПДВ-звітності.

Контролери наполягають: право сформувати ПК за такою ПН виникне не раніше періоду реєстрації в ЄРПН «виправного» РК.

Помилки в необов’язкових реквізитах ПН. Контролери погоджуються з тим, що помилка, допущена в необов’язкових реквізитах ПН, не робить її недійсною (про це фіскали говорили й раніше, наприклад у листі ДФСУ від 15.10.15 р. № 23354/10/28-10-06-11). А це означає, що її-то й виправляти не потрібно. Однак особливо вимогливі контрагенти можуть вимагати виправити навіть такі помилки.

У таких випадках контролери дозволяють зовсім не коригувати ПК. Отже, якщо продавець допустив помилку в необов’язкових реквізитах ПН, а покупець уключив таку ПН до ПК, то на підставі виписаного РК до такої ПН одержувачу не потрібно:

• коригувати ПК у ПДВ-декларації;

• заповнювати додаток Д1.

Але! За умови, що такий РК не змінює суму компенсації вартості товарів/послуг.

податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті