(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 48

Помилка в номері договору в податковій накладній

При заповненні податкової накладної (ПН) підприємство допустило описку в номері договору. Чи вважати це помилкою та чи слід її виправляти за допомогою розрахунку коригування (РК)? (м. Харків)

Передусім нагадаємо: з 29.07.15 р. такий реквізит ПН, як «Вид цивільно- правового договору», не належить до переліку обов’язкових реквізитів ПН ( п. 201.1 ПКУ).

З цієї причини:

• відпала необхідність заповнювати таке поле у ПН, складених починаючи з 29.07.15 р. (лист ДФСУ від 29.07.15 р. № 27651/7/99-99-19-03-02-17);

• наявність та/або відсутність у ПН зазначених даних не є підставою для виключення такої ПН зі складу податкового кредиту (ПК). Звичайно, за умови, що немає інших підстав для його зменшення.

А це означає, що вам зовсім не потрібно виправляти помилку, допущену в номері договору. І жодного порушення тут не буде. Така ПН залишиться у складі ПК покупця в періоді її відображення в ПДВ-декларації. Це підтвердили контролери в консультації із підкатегорії 101.23 ЗІР ДФСУ (див. с. 45).

Однак припустимо, що ви обережний платник ПДВ і хочете виправити в ПН зроблену описку. Для цього використайте розрахунок коригування (РК). При цьому майте на увазі, що, на думку контролерів, у таких випадках одержувачу не потрібно буде вже:

• коригувати ПК у ПДВ-декларації;

• заповнювати додаток Д1.

ПН залишиться у складі ПК того періоду, в якому ви включили її до ПДВ-декларації первісно, а РК зовсім не потрібно показувати в ПДВ-звітності. Хоча, на нашу думку, краще нічого не пропускати.

А ось якщо у ПН, датованій до 29.07.15 р., допустили помилку у виді договору (саме вид договору, а не його номер до цієї дати був обов’язковим реквізитом ПН), то виправлену ПН (і РК до неї) одержувач зможе включити до складу ПК тільки після того, як постачальник складе РК і зареєструє його в ЄРПН (лист ДФСУ від 29.10.15 р. № 23009/6/99-99-19-03-02-15).

податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті