Матдопомога «до відпустки»: важливі моменти

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2015/№ 40
Лист Мінсоцполітики України від 21.07.15 р. № 409/13/116-15

Держслужбовці, а також посадові особи органів місцевого самоврядування (ОМС) мають право на два види матеріальної допомоги протягом року ( n.n. 3 п. 2 постанови № 268*): (1) на оздоровлення перед щорічною основною відпусткою (обов’язкова виплата); (2) для вирішення соціально-побутових питань (будь-якої пори року за рішенням керівника).

* Постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.06 р. № 268.

І правду кажучи, лист, що коментується, адресовано саме таким «державним» роботодавцям. Але не поспішайте закривати сторінку! Висновки, які робить Мінсоцполітики, є корисними і для госпрозрахункових роботодавців. Адже вони також можуть (хоча й не зобов’язані) виплачувати матдопомогу до відпустки або на вирішення побутових проблем.

Отже, у разі поділу відпустки на частини (згідно зі ст. 12 Закону про відпустки**), матдопомогу можна виплатити один раз під час надання будь-якої частини відпустки. Для цього необхідно отримати заяву працівника. Крім того, якщо працівник іде у відпустку, не відпрацювавши безперервно 6 місяців (згідно зі ст. 10 Закону про відпустки), то таку матдопомогу також можна виплатити йому за заявою.

** Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Рекомендація: пропишіть умови виплати матеріальної допомоги «до відпустки» в колективному договорі. Так само потрібно діяти і з виплатою матдопомоги для вирішення соціально-побутових питань: прописати умови виплати, обставини, за яких вона виплачується, а також кому саме її можуть виплатити в першу чергу.

Про те, як «вигідніше» оформити матдопомогу працівнику, читайте на с. 34 цього номера.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити