(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 41

Номер філії в податковій накладній: місця немає, а реквізит є

Як заповнити податкову накладну (ПН), складену філії-покупцю? Де вказувати її числовий номер?

Насправді Закон № 643* (набув чинності 29.07.15 р.) уніс незначні корективи до переліку обов’язкових реквізитів ПН. Він не лише його «полегшив», скасувавши низку реквізитів у шапці ПН, а й доповнив п.п. «г» п. 201.10 ПКУ новою вимогою.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.15 р. № 643-VIII.

Згідно з ним у разі постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є від імені головного підприємства — платника ПДВ стороною договору, у ПН, крім ІПН платника, додатково необхідно вказати числовий номер такої філії (структурного підрозділу). Тобто той цифровий номер, який присвоюється філії / структурному підрозділу відповідно до п. 1 Порядку № 957**.

** Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом МФУ від 22.09.14 р. № 957.

Нагадаємо: згідно з цією нормою у разі якщо не зареєстровані платниками ПДВ філії та інші структурні підрозділи платника податків самостійно здійснюють постачання товарів/послуг і проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник ПДВ, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання ПН. А у зв’язку з цим і присвоюється окремий цифровий номер.

Унести зазначений номер до ПН доведеться у двох випадках:

1. При постачанні товарів/послуг філією.

Це найпростіший варіант і запитань тут немає. Адже для філіального номера постачальника в ПН виділено спеціальне місце. І є воно в порядковому номері ПН (4 останніх клітинки після другого дробу).

2. При постачанні товарів/послуг філії.

Ось тут і криється проблема, оскільки Мінфін не подбав про те, щоб унести відповідні зміни й до форми ПН. У результаті ставити цифровий номер філії-покупця просто нікуди.

Що в такому разі робити? З одного боку, «зв’язуватися» з обов’язковими реквізитами (неправильно заповнювати або взагалі не вказувати) собі на шкоду, оскільки ця помилка належить до розряду істотних. І якщо її допустити, то ваш покупець може втратити податковий кредит за такою ПН.

З цієї причини можна було б самостійно визначити місце для філіального номера в ПН і вписати туди необхідний реквізит, наприклад, у полі «Особа (платник податку) — покупець».

Нагадаємо: аналогічний спосіб пропонували податківці в періоді, коли запроваджувався такий обов’язковий реквізит, як «Код товару згідно з УКТ ЗЕД». Тоді контролери дозволяли доповнювати необхідними даними гр. 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» (лист ДПАУ від 08.09.11 р. № 24316/7/15-3117).

Однак, на нашу думку, змінювати щось в існуючій ПН не треба. Адже діюча на сьогодні форма ПН:

• уже застаріла та не відповідає вимогам ПКУ;

• унеможливлює зазначення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених ПКУ.

Тому, поки платники ПДВ не отримають нову форму ПН, номер філії-покупця вказувати не слід.

Тим більше, що чекати залишилося не довго. На сайті ДФСУ вже оприлюднений проект наказу МФУ «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», згідно з яким будуть унесені зміни до форми ПН, що дозволяють в окремо виділених полях вносити числовий номер як філії-продавця, так і філії-покупця.

філія, податкова накладна, реквізити додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті