(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 42

Земподаток за ділянки під нерухомістю: перехідні операції 2014 — 2015 років

Лист ДФСУ від 30.09.15 р. № 20745/6/99-99-15-03-02-15

З 01.01.15 р. завдяки Закону України від 28.12.14 р. № 71-VIII багато що в ПКУ змінилося. Порція поправок випала й земподатку. Так, до 01.01.15 р. під час переходу права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, з урахуванням прибудинкової території сплачувався з дати держреєстрації права власності на нерухоме майно. А вже з 1 січня згідно з  п. 287.6 ПКУ земподаток у такому разі потрібно сплачувати з дати держреєстрації права власності на саму земельну ділянку. На нашу думку, це правильний підхід.

Є підприємства, які в 2014 — 2015 роках придбали об’єкти нерухомості, право власності на які вже оформлене, а на земділянки під ними — усе ще ні.

У такому разі фіскали пропонують сплачувати земподаток так:

• щодо об’єктів нерухомості, право власності на які оформлене вже у 2015 році, сплачувати податок за земділянки під ними з дати держреєстрації прав на земділянку;

• щодо об’єктів нерухомості, право власності на які оформлене ще у 2014 році, податок за земельні ділянки під ними у 2014 році потрібно було сплачувати за діючими на той момент правилами, тобто з дати держреєстрації прав на «наземну» нерухомість.

Тоді виникає нове запитання щодо минулорічних об’єктів: якщо на 01.01.15 р. право власності на земділянку так і не оформлене, то з цієї дати земподаток сплачувати не потрібно? Формально так і є, адже з цієї дати об’єкта обкладення земподатком немає. Для тих, хто вже подав декларацію і сплатив земподаток за 2015 рік, наша порада: подайте уточнюючу декларацію, а потім заяву на повернення надміру/помилково сплачених коштів згідно зі ст. 43 ПКУ.

Повернути земподаток, сплачений за 2014 рік, не вдасться.

земельний податок, ділянки під нерухомістю додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті