Якщо орендодавець помер: правила заповнення ф. № 1ДФ

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2015/№ 42
Лист ДФСУ від 07.09.15 р. № 19077/6/99-99-17-02-01-15

Орендна плата, нарахована фізособі, обкладається ПДФО за ставкою 15 (20) % і ВЗ за ставкою 1,5 % ( п. 170.1 ПКУ). Податковим агентом є орендар. Саме він повинен утримати та перерахувати до бюджету ПДФО та ВЗ, а також відобразити суми доходу в розрахунку за ф. № 1ДФ.

Якщо орендодавець помер, ПДФО за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів ( п. 162.3 ПКУ). Таким періодом вважається період, що закінчується днем, на який припадає смерть орендодавця. У розрахунку за ф. № 1ДФ дохід, як завжди, відображається з ознакою «106» та із зазначенням реєстраційного номера облікової картки померлого орендодавця.

Цікава ситуація: орендну плату продовжують нараховувати після моменту смерті орендодавця до моменту звернення спадкоємців.

При цьому перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі ( ст. 32 Закону № 161*). Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах зі збереженням її цільового призначення ( п. 1 ст. 1225 ЦКУ).

* Закон України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV.

Якщо орендар після смерті орендодавця за договором оренди землі продовжує нараховувати орендну плату, то він не відображає ці суми в розрахунку за ф. № 1ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.

Орендна плата, нарахована на користь спадкоємців, відображається в тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена. При цьому в розділі I розрахунку за ф. № 1ДФ необхідно відобразити суму ПДФО, а в розділі II — суму ВЗ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити