Заповнення платіжки: оновлено правила сплати податків

В обраному У обране
Друк
Міністерство фінансів України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2015/№ 36
Наказ Мінфіну України від 24.07.15 р. № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів»

Мінфін оновив правила заповнення платіжних документів. Розглянемо найцікавіші нововведення.

З’явився приклад заповнення платіжки на перерахування до бюджету суми ПДВ у системі електронного адміністрування ПДВ. Однак це потрібно тільки Держказначейству. Для такого перерахування додали спеціальний код — 242 «Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ»).

Крім того, у переліку кодів видів сплати з’явився ще один ПДВ-код: 258 «Стягнення податкового боргу з ПДВ за рішенням суду в системі електронного адміністрування ПДВ». Та й це ще не останній новий код: тут, зокрема, введено коди для податкового компромісу (хоча його дія вже закінчилася).

Унесено декілька технічних правок у заповненні платіжок.

При поверненні коштів (надміру сплаченої суми) платнику податків органами Держказначейства та перерахуванні коштів (надміру сплаченої суми) з одного бюджетного рахунку на інший органами Держказначейства за платіжними дорученнями, сформованими на підставі висновків органів ДФС, дату реєстрації висновку потрібно вказувати як «15.03.2014» замість «15 березня 2014 року».

У разі сплати платежу до бюджету готівкою за заявою на переказ готівки банк при оформленні розрахункового документа в реквізиті «Призначення платежу» повторює текст цього реквізиту, що зазначений в заяві на переказ. При цьому в полі 3 можна вказувати не лише ідентифікаційний код (реєстраційний номер картки платника податків), а й серію та номер паспорта (для фізосіб, які мають право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).

Наказ діє з 01.09.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити