Бухгалтерський тиждень, вересень, 2015/№ 36

 • Товари до зони АТО та з неї: за неправильне перевезення штрафуватимуть Закон України від 17.07.15 р. № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції»
 • Заповнення платіжки: оновлено правила сплати податків Наказ Мінфіну України від 24.07.15 р. № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів»
 • Нацгвардія запозичила ваше авто: затверджено Порядок відшкодування шкоди Постанова КМУ від 19.08.15 р. № 611 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат та збитків, пов’язаних з використанням військовослужбовцями Національної гвардії транспортних і плавучих засобів фізичних або юридичних осіб»
 • Роялті чи ні? Платежі за комп’ютерні програми Лист ДФСУ від 18.08.15 р. № 30644/7/99-99-19-02-02-17
 • Фізособа ≠ ППЄП + громадянин: податківці проти «роздвоєння» орендодавця Лист ГУ ДФС у м. Києві від 21.05.15 р. № 1461/Е/26-15-17-04-14
 • «Лікарняні» питання: довідки, курси, коригування Лист ФТВП від 14.05.15 р. № 5.2-32-846
 • ЄСВ з розміру мінзарплати: старі та нові приклади від ДФСУ Лист ДФСУ від 31.03.15 р. № 6667/6/99-99-17-03-01-15
 • Мінзарплата зросла… Поки тільки на словах Ось уже декілька днів стрічки новин рясніють заявами про те, що з 1 вересня 2015 року зросли мінімальна зарплата та всі соціальні стандарти.
 • НБУ зменшив облікову ставку З 28.08.15 р. облікова ставка НБУ нарешті впала з 30 % до 27 % річних. Нагадаємо: минулого разу облікова ставка збільшилася з 19,5 % відразу до 30 % у березні 2015 року.
 • Валютні обмеження «міцнішають» Нацбанк підкоригував свої валютні обмеження, затверджені постановою Правління НБУ від 03.06.15 р. № 354 (далі — постанова № 354).
 • Працевлаштування іноземців Мінфін скасував свій наказ від 04.11.10 р. № 849 і затверджену ним форму довідки про сплату роботодавцем податків і зборів (обов’язкових платежів).
 • «Лікарський» ПДВ: імпортний збір входить до бази ДФСУ нагадує: операції з поставки на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва та застосування в Україні і внесених до Державного реєстру лікарських засобів, оподатковуються за ставкою ПДВ 7 % (п.п. «в» п. 193.1 ПКУ).
 • Реєстрація ліків, що закуповуються через спецорганізації Кабмін спростив процедуру держреєстрації ліків, які закуповують за процедурами держзакупівель із залученням спеціалізованих організацій.
 • Страхування відповідальності нотаріусів КМУ затвердив Порядок і правила проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса. Це відповідає приписам п. 45 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 р. № 85/96-ВР.
 • Первинний фінмоніторинг: нове положення Мінфін перезатвердив Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінмоніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Державна служба фінансового моніторингу України.
 • Календар тижня
 • Списуємо нематеріальні активи: як оформити та відобразити в обліку Списання НМА — операція, яка проводиться досить рідко. Тому, коли підприємства стикаються з необхідністю її проведення, виникають запитання. Сьогодні ми розповімо про те, як «грамотно» оформити списання НМА в обліку.
 • Повідомте про бенефіціара, або Знову на фінішній прямій І знову час згадати про бенефіціарів. Якщо ви потрапили до кола зобов’язаних повідомити про них держреєстратору, однак усе ще цього не зробили, то поспішіть, адже останній день — 25 вересня. Щоб не повторилася травнева ситуація, коли черги до держреєстраторів були просто безмірними, уже сьогодні заповніть реєстраційну картку за ф. № 4. Але будьте уважні: візьміть «свіжу» її версію. Корисні підказки про те, як заповнити та подати реєстраційну картку, ви знайдете у статті.
 • Помилки в податкових накладних: як виправити та відобразити в декларації Платники ПДВ, діставши можливість з 01.01.15 р. виправляти помилки в податкових накладних (ПН), вже встигли переконатися, що універсальні правила (на всі випадки життя) застосувати неможливо. Кожен вид помилок потребує свого особливого алгоритму виправлення. Більш того, з початком роботи СЕА (коли на перший план вийшов розмір реєстраційного ліміту) важливу роль почав відігравати ще й звітний період, до якого повинні потрапити такі ПН/РК. А це ще більше все заплутує. Сьогодні ми вам допоможемо розібратися з нюансами коригування найпопулярніших огріхів.
 • Складова «суперформули» ΣПеревищ: як вона впливає на реєстраційний ліміт Остання і найзагадковіша складова формули розрахунку РЛ — ΣПеревищ. Причому настільки, що на початку функціонування СЕА самі податківці не знали, як її розрахувати. Згодом вона все ж запрацювала. Але як саме — для багатьох все ще залишається секретом. Сьогодні ми виправимо цю ситуацію.
 • Доробка зерна: оформлення і облік Уже минають жнива. А тому більшість сільськогосподарських підприємств розпочинають доводити зібраний урожай (зерно) до товарного виду. Такі роботи викликають запитання з приводу відображення в обліку зерна, яке підприємство виростило й передало на власний тік або сторонній організації для очистки і доробки. Про те, як ці операції відобразити в обліку, поговоримо далі.
 • Облікуй так, не знаю як… або Облік запасів на складах згідно із Законом про РРО 23.07.15 р. набув чинності Закон № 569, у зв’язку з чим у Законі про РРО з’явилося чимало правок. Продовжуючи з ними розбиратися, у цій статті ми розповімо про те, кому тепер потрібно вести облік товарів на складах (ЮО, ФОП-загальносистемникам або єдиноподатникам), які конкретно дії стоять за розпливчатою фразою «облік товарних запасів» і який штраф передбачено за відсутність такого обліку?
 • Примарний дохід, реальні штрафи і нереальні податки Нелегка доля роботодавців у кризові часи. Одні прагнуть економити і не нараховують індексацію. Інші стали «заручниками ситуації»: через тимчасову відсутність грошей на рахунку не нараховують зарплату працівникам. Чи з’являється в таких роботодавців обов’язок сплатити податки з ненарахованих сум зарплатних виплат? Ми думаємо, що ні… А ось деякі податківці на місцях упевнені, що так. На чиєму ж боці правда? І чи покарають все ж таки порушників?
 • Працівник порушив трудову дисципліну: метод «батога» у дії Обов’язки працівника прописують одразу у декількох внутрішніх документах (для надійності). Причому фіксують не тільки перелік власне посадових обов’язків працівника. Вимоги висувають і до дисципліни його праці: вчасно приходити на роботу, своєчасно виконувати розпорядження керівників… Працівник знає все це як таблицю множення і все одно спіткнувся — здійснив дисциплінарний проступок. Що робити роботодавцю? Є два варіанти розвитку подій: пожурити-пробачити працівника або притягнути його до дисциплінарної відповідальності. Перш ніж запустити кнопку «Пуск» на другому варіанті, ознайомтеся із цією статтею. У ній ми розглянули види дисциплінарних стягнень і механізми їх застосування.
 • Заміна зіпсованих шин: правила обліку 2015 року Шини службового автомобіля пошкоджені, а нормативний пробіг вони ще не «відкатали». Як обліковувати їх заміну: як ремонт (поліпшення) зі збільшенням первісної вартості авто чи як поточні витрати?
 • Покупець заборгував за товар: чи буде ПН на перерахований аванс У серпні 2015 року постачальник відвантажив дві партії товару покупцю, у зв’язку з чим виставив два рахунки на оплату. Однак покупець їх так і не оплатив. Навпаки, він перерахував кошти як передоплату в рахунок наступної партії товару, розраховуючи при цьому отримати податкову накладну (ПН) на аванс. Однак постачальник обрав інший шлях — зарахував отримані кошти в оплату двох попередніх постачань. Чи може покупець вимагати ПН на передоплату?
 • Сьогодні в «репертуарі» — ПДВ
 • Чи подається ЗВР-1 при проведенні розрахунків у безготівковій формі? Одним із видів діяльності підприємства є надання побутових послуг з ремонту радіоелектронної апаратури. Готівкові розрахунки з надання таких послуг підприємство здійснювало з використанням розрахункових квитанцій. З 01.07.15 р. ми вирішили перейти на безготівкові розрахунки. Чи слід зараз подавати звіт за формою № ЗВР-1?
 • «Декретні» надають право на відпустку та на «фінальну» компенсацію Працівниця з травня 2013 року перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У вересні 2014 року вона надала на підприємство листок непрацездатності у зв’язку з другою вагітністю та пологами. 31 серпня 2015 року, не виходячи з декрету, працівниця звільняється за власним бажанням. Чи потрібно їй нараховувати компенсацію за невикористану відпустку, якщо до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами при народженні першої дитини їй були надані всі належні дні щорічної відпустки?
 • Якщо понижуючий коефіцієнт визначений неправильно Підприємство неправильно розрахувало понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ. Помилка виправляється в липні 2015 року. Як таке виправлення відобразити у Звіті з ЄСВ?
Перейти до номеру
 • № 39
 • № 38
 • № 37
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить