Валютні обмеження «міцнішають»

В обраному У обране
Друк
Національний банк України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2015/№ 36
Нацбанк підкоригував свої валютні обмеження, затверджені постановою Правління НБУ від 03.06.15 р. № 354 (далі — постанова № 354).

По-перше, додали ще одне обмеження (п.п. 17 п. 6 постанови № 354): заборонено купувати, переказувати інвалюту для її переказу юрособою в сумі, що не перевищує 50000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до інвалют, установленим НБУ на дату перерахування) протягом одного календарного місяця на підставі однієї індивідуальної ліцензії НБУ.

По-друге, дописали, що НБУ не проводить реєстрацію (п.п. 21 п. 6 постанови № 354):

• змін до договорів про залучення резидентом (крім уповноваженого банку) кредиту/позики в інвалюті від нерезидента, які стосуються заміни кредитора та/або боржника в зобов’язанні за цим кредитним договором/договором позики;

• договорів про отримання резидентом кредиту/позики в інвалюті від іншого резидента у разі відступлення резидентом-кредитором нерезиденту права вимоги за цим кредитом/позикою.

Як виняток НБУ може зареєструвати такі зміни/договори якщо боржник(и) та/або кредитор(и) у відповідному зобов’язанні є госпсуб’єктами, пов’язаними відносинами контролю.

(Постанови Правління НБУ від 20.08.15 р. № 544 і 551, діють з 21.08.15 р. і з 22.08.15 р. відповідно)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити