(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
23/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2015/№ 37

Продаж пива ФОП — платниками ЄП груп 2 та 3 без РРО

Чи мають право ФОП — платники ЄП груп 2 і 3 застосовувати КОРО та РК при роздрібній торгівлі пивом?

Не можуть бути платниками ЄП груп 1 — 3 суб’єкти господарювання (юрособи та ФОП), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 л та діяльності фізосіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин) ( п. 291.5 ПКУ).

При цьому ФОП — платникам ЄП, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, дозволено відповідно до п. 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (далі — РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО).

Водночас після внесення змін Законом України від 28.12.14 р. № 71-VІІІ до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі — Закон № 481) пиво було віднесено до алкогольних напоїв.

А тому роздрібною торгівлею алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами суб’єкти господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробники, можуть займатися тільки за наявності у них ліцензій ( ст. 15 Закону № 481).

Однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином РРО (КОРО).

При цьому слід враховувати, що згідно з  п. 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.96 р. № 854, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Закладом ресторанного господарства вважається організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє та/або доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів (п. 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Мінекономіки від 24.07.02 р. № 219).

Тому, оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, ФОП — платники ЄП груп 2 і 3, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО* до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу у розмірі 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу 1 млн грн. застосування РРО є обов’язковим.

* Раніше податківці наполягали, що використовувати РК та КОРО замість РРО не можна (див. «БТ», 2015, № 24, с. 47).  Прим. ред.

Крім того, ФОП, які здійснюють продаж пива, зобов’язані отримати відповідну ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Враховуючи викладене, ФОП — платники ЄП груп 2 та 3 мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування при проведенні розрахунків РРО.

пиво, ФОП, єдиний податок, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті