(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
31/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2015/№ 24

«Гарячі» роз'яснення із ЗІР ДФСУ щодо застосування РРО

Запитання

Суть відповіді податківців / наша позиція

Торгівля пивом ФОП(1) на ЄП (категорія 109.02 ЗІР ДФСУ)

Чи мають право ФОП — платники ЄП груп 2 і 3 застосовувати КОРО та РК під час роздрібної торгівлі пивом з 01.07.15 р.?

Податківці наполягають: єдиноподатники груп 2 і 3 повинні застосовувати РРО та видавати фіскальні розрахункові документи з 01.07.15 р., якщо мають намір торгувати пивом. Використовувати КОРО та РК замість РРО вони не можуть

На сьогодні продовжує діяти п. 1 Переліку № 1336(2), який дозволяє застосовувати КОРО та РК замість РРО при роздрібній торгівлі ФОП-єдиноподатниками продтоварами і пивом у пляшках і бляшанках. Податківці це послаблення ігнорують і вважають, що випадки звільнення від застосування РРО єдиноподатників зазначені лише у ПКУ. Це так, але належить до винятків за ст. 9 Закону про РРО, а Перелік № 1336 розроблений під ст. 10 цього Закону і дозволяє в певних випадках замість РРО вести КОРО та РК. На нашу думку, єдиноподатники, які торгуватимуть лише продтоварами та пивом у пляшках і бляшанках, можуть і після 01.07.15 р. вести КОРО та РК. На їх боці чинна норма Закону про РРО, однак контролери проти

Позареалізаційні операції (категорія 109.03 ЗІР ДФСУ)

При здійсненні яких операцій (не пов’язаних з реалізацією товарів) суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО?

Податківці вказали, для яких готівкових надходжень, не пов’язаних з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна, не потрібно застосовувати РРО. До них, зокрема, належать погашення дебіторської заборгованості, заборгованості за позиками, безоплатно отримані кошти, відшкодування матеріальних збитків, внески до статутного капіталу, роялті, дохід (проценти) від володіння корпоративними правами, повернення невикористаних підзвітних сум. Юридичні особи проводять зазначені операції з оформленням прибуткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і посвідчених печаткою в установленому порядку. Водночас якщо СПД отримує платежі за надане в лізинг (оренду) майно, то застосовує РРО при проведенні таких розрахункових операцій

Детальніше про те, за яких видів позареалізаційних надходжень можна не застосовувати РРО, ми писали у «БТ», 2015, № 21, с. 40. Що стосується орендних операцій, зауважимо, що раніше податківці висловлювалися ліберальніше, також дотримуючись підходу, що оренда належить до позареалізаційних надходжень. Проте в цьому роз’ясненні вони такий підхід уже не підтримують

Торгівля на ринку ФОП на ЄП (категорія 109.06 ЗІР ДФСУ)

Чи потрібно ФОП —платнику ЄП групи 2 з 01.01.16 р. і групи 3 з 01.07.15 р. застосовувати РРО в разі провадження діяльності на ринку, у тому числі у стаціонарних приміщеннях, розташованих на території ринку (магазини, павільйони, приміщення контейнерного типу) і в разі надання цих приміщень в оренду?

Потрібен РРО чи ні, залежить від місця торгівлі. При торгівлі на ринках ФОП на ЄП груп 2 і 3 РРО не застосовують. Але лише якщо торгівля ведеться з прилавків або інших типових ринкових торговельних місць. Якщо ж діяльність провадиться у стаціонарних приміщеннях, розташованих на території ринку (магазини, павільйони, приміщення контейнерного типу), або ці приміщення здаються в оренду, то потрібно застосовувати РРО

Відповідь є передбаченою. Податківці завжди відокремлювали торгівлю на ринку (тобто з торговельних місць) і торгівлю у стаціонарних приміщеннях, зокрема, у магазинах, розташованих на території ринку. Другу групу об’єктів фіскали відносили до окремих об’єктів роздрібної торгівлі та відповідно відділяли від ринку. Проте контейнери, кіоски, палатки можуть відноситися і до ринкових торговельних місць (п. 13 Правил № 57(3)), а павільйоном може називатися майданчик, де продають якийсь вид продтоварів тощо. Тому, на нашу думку, використовувати РРО потрібно лише у стаціонарних об’єктах, що нагадують магазини

(1) Використані скорочення: ФОП — фізична особа — підприємець, ЄП — єдиний податок, КОРО — книга обліку розрахункових операцій, РК — розрахункова квитанція.

(2) Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336.

(3) Правила торгівлі на ринках, затверджені наказом Мінекономіки, МВС, ДПАУ, Держстандарту від 26.02.02 р. № 57/188/84/105.

РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті